به گزارش افکارنیوز،امیر قلعه‌نویی درباره پیشنهاد محمد مایلی کهن برای برگزاری بازی روز جمعه استقلال برابر گهر با حضور تماشاگران و اختصاص عواید بلیت فروشی این بازی به ورزشگاه دورود گفت: ابتدا باید از کار ارزشی آقای مایلی کهن تشکر کنم که پول قراردادش را به تمکیل ورزشگاه دورود داد. متاسفانه در این روزگار کسی از این کارها نمی‌کند، اما درباره این پیشنهاد باید بگویم که ما هم موافق این مساله هستیم و امروز با فتح‌الله‌زاده صحبت خواهم کرد تا با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ یا کمیته‌ انضباطی، درخواست برگزاری این بازی با حضور تماشاگران و اختصاص عواید بلیت فروشی این بازی به تکمیل ورزشگاه دورود را بدهد. به هر حال تماشاگران دورودی فرهنگ جدیدی را در فوتبال ایران به وجود آورده‌اند و حیف است که آنها از داشتن امکانات محروم باشند.

او همچنین با اشاره به نامشخص بودن ادامه رقابت‌های لیگ برتر گفت: من زمانی که لورکوزن بودم، می‌دیدم که آخر فصل بازیکنانی که قرار بود بمانند داشتند، کت‌وشلوارشان را پرو می‌کردند و همان زمان برنامه نیم فصل اول رقابت‌های بوندسلیگا معلوم بود. امیدوارم سازمان لیگ هم که با مدیریت تاج در شرایط سختی قرار گرفته و وضعیت بدی را از مدیریت قبلی تحویل گرفته برنامه مشخصی را با استفاده از جوانانی که کامپیوتر بلدند آماده کند.

قلعه‌نویی درباره بازی امروز استقلال برابر الهلال گفت: ما هفته‌ گذشته یک نیمه از فینال غرب آسیا را با پیروزی پشت سر گذاشتیم و با توجه به این که در صورت شکست الهلال این تیم شرایط بسیار سختی برای صعود به مرحله بعدی خواهد داشت، قطعا آنها انتحاری‌تر از بازی گذشته رودرروی ما قرار خواهند گرفت. از طرفی می‌دانیم که اگر این بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم، می‌توانیم به مرحله بعد صعود کنیم و این طور برای ادامه رقابت‌های لیگ برتر شرایط راحت‌تری پیش‌رو خواهیم داشت.

وی افزود: فلسفه فوتبال گاس هیدینگ میگوید وقتی برای مربیگری به جایی میروی باید به بازیکنانت یاد دهی که ابتدا به فکر حفظ مالکیت توپ باشند. ما در بازی امروز تلاش خواهیم کرد تا با حفظ توپ به دفاع الهلال فشار آوریم. البته آنها در ۵۰ متر جلویی تیم خطرناکی هستند.