به گزارش افکارنیوز،عبدالله چمن‌گلی در خصوص وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا ضمن بیان مطلب فوق گفت: پس از صادر نشدن به موقع روادید برای فرنگی کاران اعزامی به هندوستان، برخی از برنامه‌های ما دستخوش تغییر شد، اما به هر شکل سعی کردیم در همین زمان باقیمانده با اجرای تمرینات ویژه، تاثیرات منفی این تاخیر را از بین ببریم.

وی تصریح کرد: مهمترین هدف ما از زودتر اعزام کردن تیم به دهلی‌نو، تطابق با شرایط آب و هوایی و همچنین کنترل وزن دقیق کشتی گیران تا قبل از مراسم وزن کشی بود که البته ما توانستیم بحثکنترل وزن ملی پوشان را در همین تاخیر چند روزه انجام دهیم، ولی تطابق با شرایط آب و هوایی را نمی‌توان کاری کرد.

مربی ارشد تیم ملی کشتی فرنگی با اظهار امیدواری به روند رو به رشد ملی پوشان خاطرنشان کرد: برنامه‌های آماده‌سازی ما تا قبل از اعزام به رقابتهای قهرمانی آسیا طوری تدوین و اجرا شده بود که با این تاخیر چند روزه در اعزام به مشکل خاصی برنخوردیم و خوشبختانه ملی پوشان با روحیه و انگیزه بالایی برای حضور در این میدان درون قاره‌ای ثانیه شماری می‌کنند.

چمن‌گلی به حریفان اصلی ایران در رقابتهای قهرمانی آسیا اشاره کرد و افزود: تیم‌های قزاقستان، کره‌جنوبی، ژاپن و چین از حریفان مستقیم و اصلی ما هستند که مطمئنا فرنگی کاران سبک وزن ما کار بسیار دشواری را با این حریفان خود پیش رو خواهند داشت. البته کشتی‌ گیران ما در سنگین وزن با کشتی‌های چندان سخت و حساسی مواجه نخواهند بود، ولی باز هم نمی‌توان حریفان سنگین وزن آسیایی را دست کم گرفت.

وی با تاکید بر اصل برگزاری رقابتهای انتخابی تیم ملی ادامه داد: مطمئنا تنها با برگزاری رقابتهای انتخابی است که می‌توان به اهداف مهمی همچون پشتوانه‌سازی و ایجاد حس رقابت بین مدعیان دوبنده تیم ملی دست یافت که خوشبختانه ما این اصل را در سرلوحه برنامه‌های سال جاری قرار داده‌ایم. ضمن اینکه تمامی فرنگی کاران مدعی با توجه به اصل انتخابی به حضور در صحنه و رسیدن به دوبنده تیم ملی امیدوارتر شده‌اند و با انگیزه بیشتری به تمرین می‌پردازند.

مربی ارشد تیم ملی کشتی فرنگی در خاتمه گفت: بحث پشتوانه سازی باید در جامعه مربیان کشتی هم مورد توجه قرار گیرد و با میدان دادن به مربیان جوان و تحصیلکرده، راه را برای پیشرفت آنان هموار ساخت.