به گزارش افکارنیوز،علی امیری درباره ادعای باشگاه الریان قطر و نامه این باشگاه به AFC مبنی بر اینکه به دلیل وقوع زلزله در ایران مکان بازی با این تیم به کشور دیگری منتقل شود، اظهار داشت: این ادعای باشگاه الریان قطر بی‌اساس است اگر قرار باشد AFC به این ادعاها توجه کند هیچ مسابقه‌ای را نمی‌تواند برگزار کند، زلزله بوشهر بسیار ناگوار بود و ما برای عزیزانی که در بوشهر به سر می‌برند آرزوی سلامتی و بهبود حال داریم اما این زلزله ربطی به تهران ندارد و صدها کلیومتر فاصله بین تهران و بوشهر است.

وی افزود: ‌ زلزله یک حادثه طبیعی است و دست بشریت نیست. با توجه صحبتی که با مسئولان روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال داشتیم به ما گفتند که توجهی به این ادعای الریان نداشته باشید و بازی طبق اعلام قبلی سه شنبه هفته جاری ساعت ۲۱ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. حتی قرار است رئیس کمیته مسابقات AFC شخصاً در تهران حضور پیدا کند و این بازی را از نزدیک ببیند.

وی افزود: ما از هواداران عزیز استقلال می‌خواهیم که در جریان مسابقه با الریان فقط به حمایت از تیم بپردازند و نگذارند تا با پرتاب ترقه و یا نارنجک حاشیه‌ای ایجاد شود. ما تا به همین امروز هم جواب جوسازی‌های باشگاه الهلال عربستان را داده‌ایم اما اگر این قضیه تکرار شود برای باشگاه استقلال مشکل‌ساز می‌شود. البته آقای فتح‌الله‌زاده نیز از مسئولان امنیتی ورزشگاه و نیروی محترم انتظامی خواهش کرده تا جایی که امکان دارد هواداران کنترل شود تا اتفاقی نیافتد. اگر هم مشکلی پیش آید به ضرر خود تماشاگران است ما دوست نداریم هواداران خود را محرم ببینیم و پشتوانه‌های خود را از دست بدهیم. بازی‌های آسیایی برای همه تیم‌ها اهمیت دارد و وقتی در داخل خانه بازی داریم هواداران سرمایه‌های ما می‌شوند.

علی امیری در ادامه این گفت‌وگو در خصوص شایعاتی که بابت مذاکره باشگاه استقلال با برخی از بازیکنان سپاهان می‌شود و حتی گفته می‌شود با اسماعیل شریفات بازیکن فولاد نیز در حال مذاکره هستند گفت: این خبرها در ادامه همان جوسازی‌هایی است که علیه استقلال در این دو هفته اخیر به راه انداختند. آنهایی که قهرمانی استقلال برایشان سنگین می‌آید چنین خبرهایی می‌سازند. استقلال همیشه یک باشگاه اخلاق مدار بوده است. ما هیچوقت با بازیکنی که رضایتنامه نداشته صحبت نمی‌کنیم ضمن اینکه می‌توانید به بازیکنان جذب شده نگاه کنید، از باشگاه فجر سپاسی می‌توانید بپرسید که چطور برای جذب محمدرضایی اقدام کردیم. این حاشیه‌سازی‌ها را به ضرر استقلال انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: هر روز یک بحثی را مطرح میکنند ولی عزت و ذلت دست خداست، استقلال محکمتر از این حرفهاست که با چنین خبرهایی به حاشیه برود مسئولیت نقل و انتقالات از سوی مدیرعامل به عهده من است و تا کنون امیر قلعهنویی هیچ لیستی را به ما نداده و تا آخر اردیبهشت هم لیست نداریم.