به گزارشافکارنیوز،علی کفاشیان پس از جلسه‌ای که امروز(پنجشنبه) ‌در سازمان لیگ با حضور مسئولان این سازمان و کارلوس کی‌روش داشته بود گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مسابقه‌های لیگ در سه حالت صعود مستقیم تیم ملی به جام جهانی رفتن به پلی‌آف و خدای نکرده حذف از جام جهانی برنامه‌ریزی شده و برنامه فعلی این است که با توجه به در نظر گرفتن صعود مستقیم تیم ملی به جام جهانی مسابقه‌های لیگ از ۲۱ تیرماه یعنی جمعه سوم ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود. سازمان لیگ مشغول برنامه‌ریزی است و کار به این نحو دنبال خواهد شد.

وی در واکنش به اینکه آیا لیگ با درخواستی که مدیران برخی باشگاه‌ها داشتند ۱۸ تیمی باقی می‌ماند یا ۱۶ تیمی می‌شود گفت: فعلا لیگ ۱۶ تیمی است و قرار شد پس از بازی‌های این فصل در ۲۰ اردیبهشت انتخابات هیات رییسه سازمان لیگ برگزار شود و آن هیات رییسه درباره تعداد تیم‌های فصل آینده لیگ برتر تصمیم‌گیری می‌کنند. فعلا بنای ما روی لیگ ۱۶ تیمی است.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که نظر کی‌روش در این موضوع چقدر سهیم است گفت: کی‌روش هم نظر کارشناسی خودش را می‌دهد. مانند سایر کارشناسان دیگر. این هیات رییسه سازمان لیگ است که نظرات را بررسی کرده و تصمیم نهایی را می‌گیرد. ما هر گونه تصمیم‌گیری را به هیات رییسه آتی سازمان لیگ محول کرده‌ایم. کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا هیات رییسه صلاح دانست مسابقه‌های فصل آینده از ۲۱ تیر آغاز نشود چه؟ گفت: نه این دیگر مصوبه الان است. سازمان لیگ مشغول برنامه‌ریزی است و نمیس‌تواند همه برنامه‌هایش را به هم بزند. تصمیم‌گیری برای شروع لیگ انجام شده و تصمیمات بعدی بر عهده هیات رییسه جدید خواهد بود.

رییس فدراسیون با تاکید بر اینکه همچنان مصر است تا مجمع فدراسیون را تیرماه برگزار کند ما مجمع را برگزار خواهیم کرد و بنده هم در آنجا بحثماندن یا رفتنم را مطرح می‌کنم. بارها گفلته‌ام اگر شخصی وجود دارد که مجمع احساس می‌کند می‌تواند فدراسیون با او بهتر کارهایش را پیش ببرد من استقبال می‌کنم اما اگر تصمیم گرفتند من بمانم دیگر باید حمایت کنند و من کنار برو نیستم.

کفاشیان در واکنش به اینکه بهروان گفته است ظاهرا مشکل فدراسیون من بودم که باید می‌رفتم! خندید و گفت: فعلا که ظاهرا مشکل او بوده است! مشکلات یکی یکی در حال حل شدن است. در مجمع تیرماه همه موارد را خواهیم گفت.

کفاشیان در پایان با بیان اینکه فدراسیون ایران در همچنین خاطرنشان کرد: فدراسیون در تلاش است تا میزبانی مسابقههای مقدماتی جوانان و نوجوانان آسیا را بگیرد خاطرنشان کرد: اخیرا نامهای از کمیته پزشکی فیفا برای فدراسیون آمده اصست که از تلاشهای کمیته پزشکی فرداسیون تشکر شده و همه فعالیتها را تایید و آنها را مثبت ارزیابی کرده است.