به گزارش افکارنیوز، سید مراد محمدی گفت: در سال ‌گذشته نیز در چند مسابقه مهم و تورنمنت ترکیب اصلی تیم ملی اعزام نشد، و ترکیب دوم و جوانان چندان موفق نبودند.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از اندازه کشورهای شرق و جنوب آسیا در رشته کشتی افزود: در مسابقات آسیایی هند شاهد بودیم که کشورهایی همچون کره جنوبی و هند بهتر از ایران کار کردند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان تصریح کرد: برای اینکه کشتی‌گیران جوان در این رقابت‌ها خودی نشان دهند، از آنها انتظار بیشتری می‌رفت.

محمدی درباره علل ناکامی کشتی‌گیران در چند مسابقه اخیر اظهار داشت: مشکلات مالی و مشخص نبودن مجمع و همچنین کمبود امکانات موجب ناکامی و سرخوردگی کشتی‌گیران در چند مسابقه اخیر شده است.

وی از اعزام تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان به رقابت‌های آسیایی و جهانی خبر داد و تصریح کرد: تیم ملی کشتی اوایل مرداد به رقابت‌های آسیایی مغولستان و اواخر مرداد نیز به رقابت‌های جهانی صربستان اعزام می‌شود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران گفت: در صورت مساعد بودن مالی فدراسیون و موافقت شورای برون مرزی پس از مسابقه انتخابی اواخر اردیبهشت برای آمادگی بیشتر کشتی‌گیران به تورنمنت ترکیه اعزام می‌کنیم.

محمدی ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت را زمان برگزاری مرحله پایانی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان خبر داد و افزود: نفرات برتر انتخابی به رقابت‌های آسیایی و جهانی اعزام می‌شوند.

وی در پایان ظرفیت نوجوانان را در کشتی خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در صورت حمایت و توجه بیشتر مسئولان میتوان به کشتیگیران نوجوان و جوان کشور سرمایهگذاری بهتری کرد.