به گزارش افکارنیوز، مهدی محمدنبی در خصوص اینکه آیا بحثتبانی در لیگ دسته اول صحت دارد و برخورد فدراسیون با این مسئله چگونه خواهد بود؟، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: این مسئله در حوزه دبیرکل نیست و حوزه کمیته اخلاق در حال رسیدگی به آن است. آنچه من اطلاع دارم قرار است تا ۱۰ روز آینده جلسانی در این خصوص برگزار شده و نظر نهایی در مورد این مسائل از سوی کمیته اخلاق اعلام شود.

وی در مورد همزمانی دیدار تیم‌های ملی ایران و لبنان در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی برزیل با تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری و احتمال ایجاد مشکلات روی سکوهای ورزشگاه آزادی اضافه کرد: اساسا پیش بینی در خصوص تمام مناسبت‌ها و رویدادها بین‌اللملی در کمیسیون ورزشی شورای تامین استان صورت می‌گیرد که تمامی مسئولان ذیربط مجری مصوبات این شورا هستند و بن بند مصوبات را اجرا می‌کنند. قاعدتا برای این مسئله هم تمهیداتی در نظر گرفته خواهد شد که باید اجرا شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه لیگ سیزدهم ۱۶ تیمی خواهد بود یا ۱۸ تیمی، اظهار داشت: هیات رئیسه سازمان لیگ برتر اواخر سال ۹۰ طرح ۱۶ تیمی شدن لیگ را مطرح کرد و اردیبهشت‌ماه سال ۹۱ این طرح در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب شد که در فصل ۹۲-۹۳ لیگ برتر با ۱۶ تیم برگزار شود. پیش از شروع لیگ دوازدهم هم این مصوبه به تمامی باشگاه‌ها ابلاغ شد و آنها می‌دانستند لیگ سیزدهم ۱۶ تیمی خواهد بود.

نبی در این خصوص افزود: تا اینکه هفته‌ پیش تعدادی از باشگاه لیگ برتری و دسته اول بصورت مطلوب پیشنهادهای در خصوص ۱۸ تیمی ماندن لیگ را به هیات رئیسه سازمان لیگ ارائه کردند. در این فاز به علت اینکه مصوبه هیات رئیسه شانزده تیمی شدن لیگ برتر بود، هنوز پیشنهادی از سازمان لیگ به فدراسیون فوتبال ارائه نشده است.

وی با تاکید مجدد بر اینکه کارلوس کی‌روش هیچگاه درخواست شانزده تیمی شدن لیگ را ارائه نکرده است، یادآور شد: صحبت سرمربی تیم ملی این بود که ۱۸ تیمی بوده لیگ باعثافزایش تعداد مسابقات در یک فصل می‌شود که در این صورت هم تیم ملی متضرر می‌شود و هم تیم‌های ایرانی شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا.

دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین گفت: همان موقع هم به جهت همین مسئله هیات رئیسه فدراسیون تصمیم گرفت که جام حذفی برگزار نشود که این مسئله بازهم به کارلوس کیروش ربطی نداشت. کیروش مبنای فنی فوتبال را بیان کرد که تعداد زیاد بازیها در لیگ ایران به تیم ملی و باشگاهها ضربه میزند اما تصمیم گیرنده نهایی هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بود.