به گزارشافکارنیوز،جواد محجوب با مدال طلایی که در مسابقات قهرمانی آسیا گرفت، به بهترین رنکینگ جهانی در تاریخ جودو ایران رسید. محجوب جودوکار وزن ۱۰۰ - کیلوگرم است که سهمیه بازی های المپیک لندن را گرفته بود اما به دلیل حضور یک اسراییلی در وزنش در ایران ماند.

سه هفته قبل او در تایلند قهرمان آسیا شد و حالا با ۵۵۸ امتیاز در رده ۱۳ وزنش است. محجوب برای رسیدن به این رده ۲۴ پله صعود کرده است. سهمیه های بازی های المپیک براساس رنکینگ داده می شود و محجوب اگر بتواند جایگاهش را تا سه سال دیگر حفظ کند، از حالا می تواند خودش را در برزیل ببیند.

رنکینگ تاریخی محجوب در جودوی ایران

ور وزن ۸۱ - کیلوگرم هم امیر قاسمی نژاد که در تایلند مدل برنز به دست آورده بود با ۲۸۴ امتیاز و یازده پله صعود در مکان ۳۵ قرار گرفت. در دیگر وزن ها هم جودوکاران ایران یا صعودی نداشته اند یا اینکه چند پله سقوط کرده اند. در رده بندی جدید فدراسیون بین المللی، آرش میراسماعیلی بالاخره از رنکینگ بیرون گذاشته شد. میراسماعیلی دو سالی است که خداحافظی کرده اما به تازگی از جدول خارج شده است.

در رنکینگ زنان، ایرانی ها دوباره سقوط داشته اند. آنها که ۱۳ ماه است در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده اند، جایگاه های قبلی شان را از دست داده اند.