به گزارشافکارنیوز،کمیته رسیدگی به تخلفات فوتبال ضمن بیان خبر دستگیری یکی از دلالان فوتسال، جزییات جدیدی را از دستگیری و نحوه فعالیت او منتشر کرد.

احمدی، مسئول دبیرخانه این کمیته گفت: شخصی در برخی تیم‌های فوتسال فعالیت می‌کرد، به عناوین مختلفی از مردم پول می‌گرفت تا آن‌ها را وارد تیمهای فوتسال کند. سال گذشته پرونده او مفتوح شد و مورد بررسی و گردش کاری کمیته رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه‌ای قرار گرفت. طی ماه های گذشته شاکیانی به این کمیته مراجعه کرده و اظهارات‌شان را بیان کردند. پس از بررسی های انجام شده با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی حکم جلب این شخص صادر شد. در حالی که گفته می‌شد روی نیمکت بعضی از تیم‌ها می‌نشیند ما از کمیته فوتسال فدراسیون استعلام گرفتیم تا ببینیم چه نوع آی دی کارتی برای او صادر شده که کمیته فوتسال پاسخ داد این شخص هیچ سمتی رسمی در تیم‌ها ندارد و آی دی کارتی هم برایش صادر نشده است!

وی ادامه داد: این دلال که توانسته بود از برخی شاکیانش رضایت بگیرد و فکر می‌کرد ما از سایر شاکیان اطلاعی نداریم، به منظور گرفتن حکم برائت و تداوم فعالیتش به سازمان لیگ آمد، همان زمان بود که ما به کلانتری اطلاع دادیم و با توجه به اقراری که از او درباره شاکیان دیگر از جمله خانمی که برای فرزندش از یک سال و نیم پیش مبلغ ۱۵ میلیون تومان به او داده بود، گرفتیم، نهایتا شخص متخلف دستگیر و روانه بازداشتگاه شد. هدف ما از رسانه‌ای کردن خبر دستگیری متهم نیز این بود که شاکیان او برای پیگیری مطالباتشان به نهادهای قانونی مراجعه کرده و این شخص نتواند در یک فضای ابهام‌آمیزی اقدام به جلب رضایت برخی از شاکیان خود به عناوین مختلف کند.

وي در پاسخ به اينکه " م . گ" با چه سمتي در فوتبال فعاليت ميکرد و آيا فقط در اين رشته ورزشي فعال بود نيز گفت: او به عنوان آناليزور وارد فوتسال شده بود و فعاليت ميکرد. البته در يکي دو مورد از اشخاصي پول گرفته بود تا آنها را وارد تيمهاي فوتبال کند اما ساير موارد همگي مربوط به فوتسال ميشدند.