به گزارشافکارنیوز،یحیی گل محمدی که پس از شکست پرسپولیس برابر سپاهان در نشست خبری حاضر نشده بود، گفت: قبل از صحبت درباره بازی باید بررسی کنیم که این تیم در نیم فصل اول در چه وضعیتی بود. من مربی خانه نشینی نبودم و در لیگ برتر تیم داشتم اما حاضر شدم به خاطر کمک به پرسپولیس دستیار ژوزه شوم. بعد از نتایجی که تیم با مانوئل گرفت، باشگاه تصمیم گرفت که من بهترین گزینه هستم و فکر می کنم تشخیصشان درست بود چون من از تیم شناخت داشتم.

وی افزود: کار را به هر حال شروع کردیم و کمتر کسی فکر می کرد بتوانیم با برد ملوان به مرحله بعدی حذفی صعود کنیم. در ادامه بازیهای خوبی انجام دادیم و عملکرد خوبی ارائه کردیم. در لیگ و جام حذفی خوب پیش رفتیم. در جام حذفی، ملوان، ذوب آهن، نفت و داماش را شکست دادیم و فشار زیادی متحمل شدیم اما ارزیابی همه مربوط به بازی آخر است اما برایتان مثال می زنم اگر در فینال لیگ قهرمانان، دورتموند ببازد کسی می آید مسابقه پیامکی بگذارد و بگوید دلیل این ناکامی چیست؟ من نیم فصل سرمربی تیم بودم و در نیم فصل دوم مسوولیت بر عهده من بود.

گل محمدی با بیان اینکه من حرف زیاد دارم گفت: پرسپولیس امسال یکی از بحرانی ترین سالهای دهه اخیر را پشت سرگذاشت و در این شرایط هیچ مربی حاضر نبود بیاید و قبول مسوولیت کند. حتی این پیشکسوتان که انتقاد می کنند انگار چند ماه منتظر چنین روزی بودند. یا اعضای هیات مدیره که الان این حرفها را می زنند بعد از بردهای تیم زنگ می زدند و یک به یک تبریک می گفتند. نژاد فلاح در حدی نیست که بخواهد این چنین صحبت کند. هیات مدیره یک جمع است و نه یک نفر. الان چه شده بعد از یک باخت آن هم مقابل سپاهان با تجربه، این حرفها را می زنند و به دنبال استعفای من هستند. اگر توپ بنگر گل می شد من الان شده بودم امپراتور و رویانیان شده بود وزیر. متاسفم که خیلی راحت می آیند راجع به پرسپولیس صحبت می کنند. آنقدر که دنبال کفتربازی(!) هستند، به فکر پرسپولیس نیستند. منظورم همان کسی است که ادعا دارد ۱۴ سال است که پرسپولیسی است. در سایتهای مختلف و روزنامه ها ببینید چه قدر ما را بعد از بازی فینال تخریب کرده اند. این انصاف نیست. نباید ارزیابی یک مربی را بر روی یک بازی بگذارند. یک باخت، هفت برد و هشت مساوی کارنامه ما در مسابقات لیگ بوده است و من به همین خاطر از همه بازیکنانم تشکر می کنم.

وی در پاسخ به این سوال که اگر به روز مسابقه برگردیم باز هم از همان ترکیب استفاده می کنید، گفت: ترکیب ما خوب بود و مشکلی نداشت. علی کریمی ۸۵ دقیقه برای ما بازی کرد. ما برای این بازی مصدومهای زیادی داشتیم. بازی سنگینی بود و حضور کریمی از ابتدا شوک خوبی بود هم به ما و هم به حریف. ما مشکلات زیادی داشتیم اما توانستیم مدیریت کنیم و بازی خوبی انجام دادیم. موقعیتهای گلی ما خیلی بهتر از حریف بود. این را هم از یاد نبرید که به خاطر ۱۷،۱۸ روز تعطیلی در شرایط مسابقه نبودیم. مشکل پرسپولیس، من، دایی، استیلی و دنیزلی نیستیم. بزرگترین مشکل پرسپولیس بی ثباتی مدیریتی است.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که آیا در پرسپولیس می مانید یا خیر گفت: من تا پایان فصل قرارداد دارم. باورتان نمی شود در این چند ماه سخترین روزهای زندگی ام را داشته ام و حتی دخترم را پس از به دنیا آمدن همراه همسرم به شهرستان فرستادم. وقتی همسرم به تهران آمد گفت چه قدر پیر شدی. به نظر من عدم ثبات مدیریت و کادر فنی مشکل پرسپولیس در این چند ساله بوده است.

وی درباره خداحافظی مهدی مهدوی کیا هم به برنامه ۹۰ گفت: اگر قهرمان می شدیم یکی از باشکوه ترین مراسمها بود. اما قبول دارم که مهدی خیلی مظلومانه از فوتبال خداحافظی کرد. من خبر نداشتم که مهدی می خواهد بعد از بازی خداحافظی کند. من خودم شرمنده مهدوی کیا هستم. شاید بعضیها من را مسبب این قضیه می دانند و من به خاطر این مساله از مهدی و خانواده اش عذرخواهی می کنم.

گل محمدی در پایان درباره اینکه مهدی مهدوی کیا آیا نمی توانست بیشتر برای پرسپولیس بازی کند، گفت: مهدی بعد از فوت مادرش تمرین خوبی با ما نداشت و حضور ۵ دقیقه ایش هم از پیش تعیین شده بود.