به گزارشافکارنیوز،هادی نوروزی در مورد شکست پرسپولیس مقابل سپاهان در فینال جام حذفی، پنالتی از دست رفته خودش در این بازی، انتقادات مطرح شده از سوی هواداران و کارشناسان، خداحافظی مهدوی‌کیاو کریمی از فوتبال و … صحبت کرد که در زیر می‌خوانید.

روزهای بعد از شکست مقابل سپاهان چطور می‌گذرد؟

۲ روز است که در شوک هستم و هنوز باورم نمی‌شود که قهرمانی را از دست داده‌ایم.

بعد از این باخت انتقادات زیادی از تو شد…

معمولا پنالتی اینطور است، مردم هم باید قبول کنند که من نمی‌خواستم از عمد پنالتی را خراب کنم. ۲ روز است که خواب و خوراک ندارم. دیداری که فکر می‌کردم با پیروزی تمام می‌شود را باختیم. می‌توانستیم کمتر اشتباه کنیم و برنده باشیم.

وقتی که قبل از پنالتی تو تلف شد چقدر در خراب شدن ضربه تاثیر داشت؟

اصولا بازیکن وقتی در آن جو پشت پنالتی قرار می‌گیرد باید سریع ضربه را بزند اما قبل از ضربه من ۷،۸ دقیقه وقت تلف شد که خیلی موثر بود و همه جوره تمرکز من را به هم زد، همین مسئله باعثشد با استرس پشت ضربه قرار بگیرم و توپ هم خراب شود.

نمی‌توانستی در آن زمانی که داور بازی را نگه داشته بود به سمت نیمکت بیایی یا یک نفر دیگر که استرس نداشت پنالتی را بزند؟

می‌شد زننده ضربه را تغییر داد اما هر بار که می‌خواستم این کار را انجام دهم آقای فغانی می‌گفت: الان درست می‌شود! من چند بار برای زدن ضربه پشت توپ رفتم و همین موضوع سبب شد تمرکزم به هم بریزد.

نمی‌دانم چرا بعضی‌ها کاسه داغ تر از آش می‌شوند، یعنی آنهایی که انتقاد می‌کنند از من ناراحت تر هستند و من خوشحالم که پرسپولیس قهرمان نشده؟ پنالتی ۵۰-۵۰ است و بعد از من هم رضا حقیقی پنالتی را خراب کرد، یعنی تقصیر من و حقیقی است؟ شانس با ما یار نبود، متاسفانه نمی‌دانم چرا بعضی‌ها با موضوع اینطور برخورد می‌کنند.

با این وجود روی گل دوم موثر بودی، از عملکرد خودت راضی هستی؟

متاسفانه زحمت ما به چشم نمی‌آید. صبر من زیاد است، اما دوست دارم شرایط مرا هم درک کنندو همه کاسه کوزه‌ها را سر یک نفر نشکنند.

خیلی‌ها می‌گویند نوروزی اصلا پنالتی زن نیست که پشت ضربه اول هم قرار گرفت.

چه کسی بود که در بازی با داماش در آن جو پنالتی اول را زد؟ چرا آن موقع که آن پنالتی گل شد هیچ‌کس نگفت هادی پنالتی را گل کرده؟ هیچ کجای دنیا برای از دست رفتن پنالتی یک بازیکن را محکوم نمی‌کنند.

انتقادات دیگری که مطرح می‌شود این است که گل‌محمدی چرا نوروزی را به جای انصاری‌فرد به میدان فرستاد؟

من یک سوال دارم، گل دوم را به چه صورتی به ثمر رساندیم؟ اگر سپاهان را با نتیجه ۱-۲ شکست می‌دادیم حالا همه مشغول تعریف کردن از گل‌محمدی بودند و می‌گفتند کار خوبی کردی که نوروزی را به بازی فرستادی و این بازیکن توانست بازی را برگرداند. اگر بازی را ۱-۲ برده بودیم الان یحیی امپراتور بود و من هم اسطوره. حالا که شکست خوردیم چرا منتظر این هستیم که علیه یک نفر صحبت کنیم؟

در مورد خداحافظی غریبانه مهدوی‌کیا چه صحبتی داری؟

وقتی شب گذشته در برنامه ۹۰ دیدم که آقا مهدی آنطور خداحافظی کرد گریه کردم و ناراحت شدم، خداحافظی مهدوی‌کیا واقعا مظلومانه بود، حیف شد، کاش ما و هواداران بودیم و آقا مهدی را بدرقه می‌کردیم. فقط این را می‌دانم که خودم از این تصمیم مهدوی‌کیا خبر نداشتم و آنقدر هم ناراحت بودم که سریع به رختکن رفتم. واقعا فکرش را نمی‌کردم که مهدوی‌کیا به خواهد اینطور خداحافظی کند.

و علی کریمی…

امیدوارم تصمیم کریمی فقط یک شوک باشد، علی آقا هنوز می‌تواند ۹۰ دقیقه کامل بازی کند و انشا‌الله به پرسپولیس برمی‌گردد.

حرف خاصی مانده؟

فقط شرمنده هواداران شدیم، آنها آمده بودند که جام بگیرند و حق دارند که ناراحت باشند. نمیشود به آنها خرده گرفت، اما هواداران هم باید بدانند که همه ما میخواستیم پرسپولیس قهرمان شود و تمام بازیکنان هم با جان و دل برای موفقیت تلاش کردند. فقط باید کمی منطقی تر بازی میکردیم و نتیجه را نگه میداشتیم اما از شانس بد ما بازی به پنالتی کشید، هوادارن باید بدانند با غصه خوردن چیزی برنمیگردد.