به گزارش افکارنیوز،شماره ۶ تاریخی پرسپولیس، می‌گوید: «وقتی مهدی آنطور خداحافظی کرد، خیلی حرص خوردم.» او یک روز پس از آن شکست تلخ و همین‌طور خداحافظی کریمی و مهدوی‌کیا، درباره این سه اتفاق مهم حرف می‌زند. حرف‌هایی که می‌تواند تأثیرگذار باشد.

*بعد از شکست پرسپولیس در همه محافل از این تیم انتقاد می‌شود. بیشتر انتقادها هم متوجه یحیی گل‌محمدی است. خودتان بهتر از ما می‌دانید.
به هر حال می‌دانیم از اول فصل چه اتفاقاتی برای پرسپولیس افتاد. مربی که آمد و کار کرد و وسط‌های فصل جایش را به مربی جدید داد. پرسپولیس هم الان چند سالی است که با این روند تغییرات مدیریتی و کادر فنی مواجه است. همه می‌دانند بی‌ثباتی در این دو بخش، دلایلی است که هر سال به پرسپولیس لطمه زده است. امسال هم پرسپولیس در لیگ خیلی بد بود. بد شروع کرد ولی بعد بهتر شد. هر چند نتوانست رتبه خیلی خوبی به دست بیاورد ولی در طرف مقابل، جام حذفی بود. خیلی خوب خودش را بالا کشید و تا فینال، بازی‌های خوبی انجام داد ولی خب در فینال باید یک تیم برنده می‌شد و آن تیم هم سپاهان بود. آنها منطقی فوتبال بازی کردند. به هر حال پنالتی‌زن‌های آنها بهتر بودند و نهایتاً از این موضوع استفاه کردند و برنده شدند.

*شما به عنوان کسی که نظراتش مورد قبول پرسپولیسی‌هاست، می‌پذیرید ارنج گل‌محمدی بد بود؟
اینها حرف‌های بیرون است. همه بیرون می‌نشینند و نظرات‌شان را می‌دهند ولی باید دید گل‌محمدی که تیم را تمرین می‌دهد، چه جوابی برای ارنجش دارد. مطمئناً او پاسخ‌های محکمی می‌دهد و دلایل خودش را برای ارنج و تعویض‌هایش دارد.

*ما دوست داریم نظر شما را بدانیم.
من نمی‌توانم نظر بدهم چون قرار نیست ما بخواهیم نظر بدهیم و نظراتمان را به سرمربی تیم دیکته و تحمیل کنیم. در همه جای دنیا رسم است که سرمربی حرف اول و آخر را می‌زند. نظر من هم برای ارنج‌ها مهم نیست. تیم بازی‌اش را کرده و تمام شده. صحبت کردن من هم دردی را دوا نمی‌کند.

*نحوه گرم کردم مهدی مهدوی‌کیا از اواسط نیمه اول و دیر آمدنش به زمین و در نهایت خداحافظی‌اش، دل همه پرسپولیسی‌ها را شکست. نظر شما چیست؟
من هم قبول دارم. مهدی حقش این نبود که با این شرایط از فوتبال خداحافظی کند و بخواهد با این خداحافظی کنار بیاید. ما نباید با سرمایه‌های فوتبال خودمان چنین برخوردی کنیم. نباید آنها را اینطور کنار گذاشت. متأسفانه این هم رویی از فوتبال ماست. با بازیکنان محبوبش اینطور برخورد می‌کنند.

*اما در این مورد هم خیلی‌ها گل‌محمدی را مقصر می‌دانند و می‌گویند نباید دقیقه ۱۱۵ مهدی را به زمین می‌آورد.
این نظر من و شماست. معمولاً در همه جای دنیا وقتی بازیکنی می‌خواهد خداحافظی کند، برای او یک بازی خداحافظی خوب می‌گیرند ولی اینکه بازیکنی بخواهد در فینال بازی کند، شاید در خیلی جاها باب نباشد. من می‌گویم در ایران همه چیزمان غلط است. دو هفته است نفهمیدیم چطوری است. اول گفتند نمادی خداحافظی می‌کند. بعد می‌گویند بازی هامبورگ و در آخر هم شد همین بازی فینال. این مسائل باعثشد تمرکز مهدی و سرمربی تیم به هم بریزد چون برنامه‌ریزی غلط است. در نهایت همه اینها موجب که با شخصیت مهدی بازی شود.

*بازیکنان پرسپولیس هم کار زشتی نکردند؟
چرا؟

*چون مهدی را همراهی نکردند.
من گفتم، همه چیز اشتباه بود. آنها هم باخته بودند و رفتند رختکن. از هر کدام هم بپرسی، همین را می‌گویند که ناراحت بودیم و رفتیم به رختکن تیم.

*خود شما در آن دقایق چه احساسی داشتید؟ حرص نخوردید؟
مگر می‌شود حرص نخورم؟ معلوم است که نحوه خداحافظی مهدی خیلی بد بود و واقعاً حرص خوردم.

*شما چه پیشنهادی برای خداحافظی مهدی داده بودید؟
ما صحبت‌هایمان را کرده بودیم ولی واقعاً نمی‌دانستم بعد از این همه حرف و حدیثی که شد، مهدی قرار است کی، کجا و چطور خداحافظی کند. خودمان هم مانده بودیم خداحافظی او به چه شکل خواهد بود.

*الان پرسپولیس مدت‌هاست جام نگرفته است. شما چه نسخه‌ای برایش می‌پیچید؟
پرسپولیس با حرف زدن درست نمی‌شود. پرسپولیس اسمش بزرگ است ولی باید در زمین هم این بزرگی را نشان دهد و اسم‌هایش بزرگ باشند.

*خود شما بودید، ارنج یحیی را می‌گذاشتید؟
گفتم که نظر من مهم نیست. چه بسا من سرمربی بودم ارنج متفاوتی را می‌گذاشتم ولی نظر من مهم نیست.

*شما قبول ندارید اگر گل‌محمدی ارنج و تعویض‌های مناسب‌تری داشت، در چنین روزی می‌توانست باعثقهرمانی پرسپولیس شود؟
همه کاسه و کوزه‌ها را سر گل‌محمدی شکستن درست نیست. انتقادها سرجای خودش. همه اینها وجود دارد ولی من فکر می‌کنم گل‌محمدی باید جواب شما را بدهد چون خودش مسئول کارهایش است.

*یکی از اعضای هیأت مدیره گفته رویانیان و گل‌محمدی باید همین امروز استعفا بدهند و بروند.
من کاری به استعفا و این چیزها ندارم. الان یک بازی دیگر مانده. تصمیمی نمی‌شود گرفت. فصل تمام شد، می‌توانند تصمیم‌های لازم را بگیرند.

*خداحافظی علی کریمی هم همه را شوکه کرد. ظاهراً در رختکن با شیرینی، سرپرست تیم درگیر هم شده. به خبرنگاران هم گفت که پرسپولیس را به دایه‌های مهربانتر از مادرش می‌سپارم. ظاهراً منظورش به او بوده.
ببیند من وسط‌های حرف علی کریمی رسیدم رختکن. سعی کردم علی را آرام کنم. بعد هم کمی با او حرف زدم. آرامش کردم. رفت دوش گرفت و بعداً فهمیدم موضوع خداحافظی‌اش پیش آمده است. روز بعد از بازی این را شنیدم. نمی‌دانم چرا چنین تصمیمی گرفت. شاید در عصبانیت این تصمیم را گرفته است ولی اگر علی هم تصمیم به خداحافظی گرفته، باید به نظرش احترام گذاشت و لااقل برای او یک بازی خداحافظی خوب گرفت.

*هواداران پرسپولیس که بدان شکل دراز کشیده بودند روی صندلی‌ها، بعد از شکست ناراحت‌کننده بود. شما چه حرفی برای آنها دارید؟
این بندگان خدا همه تلاش خودشان را کردند و حقشان این نبود. تماشاگران پرسپولیس واقعاً نمونه هستند. حتی دیدیم استقلال در کورس بود ولی همیشه تعداد تماشاگران پرسپولیس از آنها بیشتر بود و بهتر از تیم خودشان حمایت کردند. فکر میکنم از دست دادن جام و این ناکامی، مزد زحمات تماشاگران ما نبود.