به گزارش افکارنیوز،سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره اظهارات جدید سیدمهدی رحمتی و اظهار پشیمانی‌اش گفت: از صبح که کارم را شروع کرده‌ام هنوز نتوانسته‌ام درباره مسائلی که دیشب مطرح شده اطلاعی کسب کنم. صحبت‌های رحمتی را نشنیده‌ام و در وضعیتی نیستم که بخواهم در این رابطه اظهارنظر کنم. مطمئنم که صحبت‌های شما دقیق است و هیچ شکی در آن ندارم اما تا زمانی که به صورت رسمی از طرف فدراسیون به من اطلاع ندهند، نمی‌توانم صحبتی داشته باشم.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که با توجه به این که هادی عقیلی هم عذرخواهی کرده است، چقدر احتمال بازگشت این دو تن به تیم ملی وجود دارد، گفت: دیگر نمی‌خواهم بحثرا دراین‌باره ادامه دهیم. فقط زمانی می‌توانم نظر قطعی خودم را اعلام کنم که اطلاعات کافی از این موضوع داشته باشم. در شرایطی مهم‌تر از همیشه هستیم. الان فرقی نمی‌کند که با قطر بازی داریم یا لبنان و یا حتی فلسطین. با هر تیمی که بازی می‌کنیم، با در نظر گرفتن همه مسئولیت‌ها و انگیزه‌هایمان وارد میدان می‌شویم.

سرمربی تیم ملی با اشاره به این که هنوز تجهیزات مورد نظر او برای تیم ملی آماده نشده گفت: از زمانی که صحبت کردیم، هنوز هیچ تغییر و تحولی انجام نشده است. باید روی این موضوع تاکید کنم که در شرایط خاصی با قطر بازی می‌کنیم. به ویژه رطوبت بالای دوحه که لزوم استفاده از لباس‌های مخصوص را برای ما بیشتر می‌کند. امروز هفت مه است و ۱۴ مه اردوی تیم ملی شروع می‌شود اما تا جایی که کادر فنی به من اطلاع داده، هنوز لباس‌های تمرینی‌مان را هم در اختیار نداریم.

وی افزود: انتظار داریم لباس‌هایی که واقعا " درای‌فیت " باشند، برای تیم ملی فراهم شود، نه این که لباس‌های تقلبی به تیم برسد. پیراهنی که الان داریم، دقیقا همان پیراهنی است که قبلا از آن استفاده می‌کردیم.

کی‌روش با اشاره به قرارداد تیم ملی با شرکت " آل‌اشپورت " گفت: از ابتدا در ماجرای قراردادی که بین فدراسیون و آل‌اشپورت بسته شد، بودم و از جزئیات کار اطلاع داشتم اما از زمانی که ترابیان وارد این موضوع شد، دیگر جدا شدم و هیچ کاری به این قرارداد نداشتم. احتیاج داریم که در این بازی تجهیزات کامل را داشته باشیم. شما می‌توانید همین لباس‌ها را فردا با مارک " کی‌روش " بزنید و هیچ مشکلی هم به وجود نخواهد آمد اما واقعیت اینجاست که شرایطمان آنقدر حساس است که جایی برای وقت تلف کردن نیست.

سرمربی تیم ملی گفت: بحثبسیار جدی این است که اکنون یک هفته‌ به آغاز اردوی تیم ملی باقی مانده اما تجهیزات لازم برای بازی با قطر هنوز فراهم نشده و این زیبنده تیم ملی که قصد صعود به جام‌جهانی را دارد، نیست. برای فراهم شدن این تجهیزات صبر می‌کنم و هیچ وقت امیدم را از دست نمی‌دهم. فقط کمی استرس دارم که بعد از دو سال و یک ماه هنوز باید منتظر فراهم شدن این مسائل باشم و فکر می‌کنم، استرس من هم طبیعی است.

کی‌روش در ادامه درباره جلسات خصوصی‌اش با علی کفاشیان گفت: من این جلسات خصوصی را خیلی دوست دارم. در واقع عاشق این جلسات هستم. چون از این جلسات فقط من و رییس فدراسیون خبر داریم و هفتاد و چند میلیون ایرانی! البته تا وقتی این قضیه بین خودمان است و کشورهای دیگر از آن خبر ندارند، خوب است.

در حالی که پاسخ کی‌روش به سوال قبل باعثخنده حضار شده بود، وی درباره این که چرا از انتشار اخبار تیم ملی ناراحت می‌شود؟ گفت: این طبیعی است چون اگر مسائل درون سازمانی رسانه‌ها هم به بیرون درز کند سردبیر و مدیر آن مجموعه خوشحال نمی‌شوند. چیزی که بتوانیم به هواداران منتقل کنیم، این است که با برنامه‌ریزی خوب و روندی درست پیغامی را برسانیم. درز کردن صحبت‌ها و اخبار درون تیمی تنها به دامن زدن شایعات می‌انجامد. همین طور افکار بد و منفی را منتقل می‌کند. متاسفانه افرادی هستند که عاشق حرف زدن با رسانه‌ها هستند و درباره آنها نمی‌توانیم کاری کنیم. فقط می‌توانیم احترام بگذاریم، ولی مسلما همین مساله در پایان مثبت نخواهد بود.

وی در ادامه گفت: اکنون یک ماه و چند روز به بازی با کره جنوبی وقت باقی مانده است. ولی هنوز نمی دانیم که محل این بازی کجاست! آیا قرار است در اولسان بازی کنیم یا جای دیگر؟ این مساله تاثیر بسیار بدی بروی برنامه‌ریزی ما می‌گذارد. تیم ملی پرتغال از اکنون تا دو سال آینده می‌داند که کی و کجا بازی خواهد کرد، ولی ما هنوز نمی دانیم که قرار است کجا اقامت کنیم.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: مساله اصلی اکنون این است که در روزهای باقی مانده به بازی با کره جنوبی باید ۹۰ درصد زمان و انرژی‌مان را روی مسائلی بگذاریم که ۹۰ درصد نتیجه‌ را تامین می‌کند، ولی برعکس این میزان انرژی را داریم روی ۱۰ درصد نتیجه‌ صرف می‌کنیم. من ترجیح می‌دهم که در زمان باقی مانده خودم و دستیارانم تمام تمرکزمان را روی مسائل با اهمیت و تاکتیکی تیم صرف کنیم نه مسائل جانبی مانند لباس و جوراب و محل اقامت. بعد از دو سال حضور در ایران حالا می گویم که ان‌شاءالله همه چیز خوب خواهد بود.

در ادامه خبرنگار ایسنا، از کی‌روش درباره نامه فدراسیون فوتبال ایران به فدراسیون کره جنوبی برای تغییر مکان پرسید که وی جواب داد: من هم اولسان را دیده ام و هم سئول را. متاسفانه زمانی که به کره جنوبی رفتم مسئولان فدراسیون این کشور و مسئولان ایرانی در مراسم AFC حضور داشتند. ما احتیاج داریم که از دو کانال به این مساله ورود کنیم. یکی حضور من در کره و دیگری راه‌های دیپلماتیک. ولی هنوز به هیچ توافقی نرسیده‌ایم.

کی‌روش ادامه داد: ما هنوز نمی دانیم که قرار است با پرواز چارتر به کره برویم و یا یک پرواز معمولی در انتظار ماست. در باره آن شرکت هواپیمایی هم که گفته شد قرار است پرواز چارتر در اختیارمان قرار دهد هنوز هیچ قطعیتی ندیده ام و تا جایی که می‌دانم هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

سرمربی تیم ملی در ادامه به مکان فعلی دیدار تیم ملی با کره جنوبی اشاره کرد و گفت: اولسان کره جنوبی فرودگاه بین‌المللی ندارد و ما برای رسیدن به این شهر باید ابتدا با یک پرواز معمولی به سئول برویم و از آنجا راهی پوسان شویم. این کار یک ساعت و نیم زمان می‌برد و کار ما را مشکل می‌کند. ضمن این که این مساله با قوانین فیفا هم در تضاد است. چون فاصله این شهر تا فرودگاه بین‌المللی بیشتر از ۱۵۰ کیلومتر است.

در ادامه کی‌روش در پاسخ به این سوال که آیا به دلیل انتخاب داور سنگاپوری برای دیدار ایران با قطر از نتیجه‌گیری در این بازی ناامید شده است؟ گفت: با توجه به زمانی کمی که تا این بازی باقی مانده است، فکر نمی‌کنم تغییر و تحولی در تیم داوری صورت گیرد. اما تا جایی که می‌دانم موضع فدراسیون فوتبال ما این است که هیچ کاری نکنیم. انتخاب این داور برای ما بسیار عجیب است.

وی ادامه داد: اتفاقی که خیلی عجیب است، این است که زمانی که بازی‌مان را با قطر آغاز می‌کنیم، من غایب هستم، چون همان داوری که بازی را قضاوت می‌کند دو بازی قبل مرا از زمین اخراج کرده است و این مساله در دنیای فوتبال عجیب است. مساله دوم که هیچ شکی در آن نیست این است که ما ادله‌ای داریم که به همراه تصاویر ویدیویی ثابت می‌کند که گزارش داور در بازی با کره جنوبی غلط بوده و او صلاحیت لازم را برای داوری ندارد.

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال در ادامه دلایلش را این گونه بیان کرد: داور در گزارشش آورده بود که وقتی صحبت من و بازیکن کره را شنیده‌ است، کمتر از پنج متر فاصله داشته است. این در حالی است که تصاویر ویدیویی از چهار زاویه این مساله را رد می‌کند. همچنین در گزارش آمده بود دلیل اخراج من صحبتم با بازیکن کره بوده که همان تصاویر نشان می‌دهد که بازیکن در آن لحظه حضور ندارد.

وی افزود: دلیل سوم ما این است که تصاویر ویدیویی ثابت می‌کند که تصمیم اخراج من از سوی داور چهارم گرفته شده نه داور وسط. در واقع داور چهارم به داور وسط خط داد که مرا اخراج کند. این مساله اوضاع را بغرنج‌تر می‌کند، چرا که داور چهارم پشت سر من بود و حداقل ۱۵ متر با من فاصله داشت. دلیل چهارم این است که اگر داور طبق ادعایش صحبت‌های من را شنیده، چطور ممکن است که صحبت‌های بازیکن کره ای را که به وی نزدیک تر بود نشینده است؟

کیروش در ادامه گفت: احساس میکنم که اگر دفاع بهتری از من صورت میگرفت فیفا من را از دو بازی محروم نمیکرد. مساله مهم این است که چرا از آن تیم داوری فقط داور چهارم که آن اشتباه را کرد حذف شده است.