به گزارشافکارنیوز،نعیم صدام سخنگوی فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد که فدراسیون عراق تمایلش برای برگزاری مسابقه در بغداد را اعلام کرده است.

بر همین اساس علی کفاشیان نیز گفته است که این درخواست را برای موافقت با آن به سرمربی تیم ملی ایران داده است.

قرار بود این مسابقه دوستانه در دبی برگزار شود که این کشور با تاریخ برگزاری این مسابقه مخالفت کرد و خواستار تغییر زمان آن شد اما عراق پیشنهاد برگزاری این مسابقه در همان تاریخ ۲۷ می در بغداد را ارائه کرد.

نعیم صدام افزود: منتظر پاسخ فدراسیون ایران هستیم و اگر موافقت نشود، به احتمال زیاد این مسابقه دوستانه لغو خواهد شد زیرا تیم ملی ایران در دبی نیز اردو خواهد داشت و وقت کافی برای برگزاری این مسابقه وجود نخواهد داشت.

وی افزود: از عذرخواهی امارات به دلیل نپذیرفتن میزبانی این مسابقه فقط به این دلیل که روز بعد از آن نیز مسابقه فینال جام رئیس امارات بود، غافلگیر شدیم چون همه چیز در روزهای اخیر خوب پیش رفته بود و امارات اعلام کرد که بازی دوستانه عراق و ایران توجهات را از بازی فینال خواهد گرفت.

وی همچنین اعلام کرد که تیم ملی عراق ۲۲ ماه جاری (میلادی) در بغداد با تیم ملی یمن دیدار خواهد کرد و فدراسیون عراق تلاش خواهد کرد که قبل از بازی با عمان در چهار ژوئن در چارچوب مقدماتی جام جهانی، یک مسابقه دوستانه دیگر برای تیم ملی عراق تدارک ببیند.