به گزارش افکارنیوز، مهدوی کیا درباره سفرش به مالزی و خاطراتش از این کشور می گوید: این چهرمین با پنجمین باری است که به مالزی می آیم. بار اول با پرسپولیس در آسیا سوم شدیم. یکبار هم ایجا توپ طلای آسیا را گرفتم. پارسال هم برای قرعه کشی جام جهانی به کوالالامپور آمدم. یکبار ه با تیم ملی برای جام ملتها به اینجا آمدیم که با پنالتی خود من حذف شدیم. می بینید که خاطرات تلخ و شیرینی دارم.

او درباره سمت اش، سفیر افتخاری فوتبال پایه این طور توضیح می دهد که: به هراحال در آسیا عم به این نتیجه رسیده اند که اگر می خواهند کاری در فوتبال جهان انجام بدهند و حرفی داشته باشند، راهش توجه به این قسمت فوتبال است. من دوره بازیگری ام تمام شده و ترجیحم این بوده اگر بخواهم مربی بشوم از رده پایه شروع کنم.

مهدوی کیا با اعلام خبر حضورش در آلمان می گوید: من می خواهم هفته بعد به آلمان بروم تا در کلای مربیگری بی ثبت نام کنم. ضمنا تیم ملی نوجوانان هم قراراست در آلمان اردو بزند که باید کارهایش را انجام بدهد. در عین حال سفری هم به هامبورگ خواهم داشت، برای اینکه با مسئولان هامبورگ مذاکره کنم برای بازی خداحافظی ای که دوست داشتم با پیراهن هامبورگ انجام بدهم. که اگر اتفاق بیفتد، اتفاق خوبی خواهد بود.

او درباره بازگشت تش به ایران و اینکه این تصمیم درست بوده یا نه جواب می دهد: از بازگشت به ایران پشیمان نیستم. اگرچه روزهای بد این دو سال و نیم از روزهای خوبش بیشتر بود. من باید برمی گشتم…


اما گریه در برنامه نود: ناخواسته بود . متاسفم که این اتفاق افتاد . یک لحظه ۲۲ سال فوتبالم از جلوی چشمم گذشت و اینکه باید این شغل را کنار بگذارم .در همه این سالها مردم همیشه به من لطف داشته اند، اگرچه من اشتباهات زیادی در زندگی کرده ام . درموقع فوتبال در ضربان قلب بالا ممکن است کارهایی بکنی که دوست نداشته باشی ولی مهم همین است . اینکه در آن موقعیت لغزش نداشته باشی.