شهرآورد ۷۰ تیمهای استقلال و پرسپولیس با پیروزی يك بر صفر شاگردان پرويز مظلومي بر شاگردان علي دايي به پايان رسيد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار که از ساعت ۱۷ امروز و از هفته ۲۸ مسابقات لیگ برتر جام خلیج فارس در حضور بیش از ۶۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی برگزار شد، تیم استقلال با نتیجه یک برصفر شاگردان علی دایی را شکست داد.

تنها گل این دیدار در دقیقه ۴۳ نیمه اول بازی وتوسط آرش برهانی از روی سانتر مهدی امیر آبادی زده شد.
علی دایی برای دومین بارآن هم در بازی رفت و برگشت در این فصل بازی را به پرویز مظومی و تیم استقلال واگذار کرد.

به این ترتیب استقلال با تک موقعیت گل خود در این مسابقه یک بر صفر پرسپولیس را شکست داد تا برای اولین مرتبه در تاریخ دربی یک تیم دو دیدار را پشت سرهم یک بر صفر پبروز شود.
تیم فوتبال پرسپولیس در حالی مقابل استقلال تن به شکست داد که در نیمه دوم برتری محسوسی نسبت به حریف کهنه کار خود داشت.
اکنون استقلال۵۲ امتیازی شد و همچنان سوم است و پرسپولیس ۴۴ امتیازی همچنان در رده پنجم جدول باقی‌ ماند.
محسن ترکی داور مسابقه در دقیقه ۱۰ به امیر حسین صادقی و در دقیقه ۷۰ مهدی امیرآبادی از استقلال و در دقیقه ۵۷ به حسین بادامکی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

بهتاش فریبا؛ مربی استقلال در دقیقه ۸۳ از روی نیمکت این تیم اخراج شد.
در دقیقه ۷۲ غلامرضا رضایی پابه توپ وارد محوطه جریمه استقلال شد و با تکل محمد محمدی سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. بازیکنان پرسپولیس و علی دایی به شدت در این صحنه به داور معترض بودند. تصاویر تلویزیونی هم نشان می‌داد این صحنه پنالتی بود.

در دقیقه ۷۷ بازیکنان پرسپولیس روی فرهاد مجیدی مرتکب خطا شدند اما محسن ترکی اعتقادی هم به این خطا نداشت. در این دقایق ترکی قضاوت خوبی را به نمایش نگذاشت.

در دقیقه ۸۳ شوت وحید هاشمیان از داخل محوطه جریمه با اختلاف کمی از روی تیرک افقی به اوت رفت.
در دقيقه ۸۵ اشپتيم آرفي از داخل محوطه شش قدم استقلال توپ را به بيرون زد.اين هفتمين موقعيت گل پرسپوليس در اين مسابقه بود كه بازيكنان از دست دادند.