به گزارش افکارنیوز، پس از حضور ۱۸ ساله در مستطیل سبز، لودویک ژولی اعلام کرده که دیدار لوریان با پاری سن ژرمن که روز یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد، آخرین دیدار او در فوتبال است و پس از آن از این ورزش کناره گیری می‌‌کند.

ژولی در ژانویه ۱۹۹۵ کار خود را از لیون آغاز کرد و پس از آن در تیم‌هایی چون موناکو، بارسلونا، رم، پاری سن ژرمن و لوریان بازی کرد. دوران طلایی حضور ژولی در فوتبال بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ رقم خورد جایی که او در بارسلونا به میدان می‌رفت. او در سال ۲۰۰۶ به همراه کاتالان‌ها جام قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر برد و نمایش بسیار درخشانی را هم از خود ارائه کرد ولی با بی مهری «ریموند دومنک»، سرمربی وقت خروس‌ها در ترکیب تیم ملی فوتبال فرانسه در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان قرار نگرفت.

ژولی در دیدار لوریان با پاری سن ژرمن که یکی از باشگاههای پیشین او است و در دیداری خانگی از فوتبال کناره گیری خواهد کرد. وی در این مورد گفت: اگر بخواهم در آخرین دیدار دوران فوتبالم روی نیمکت بنشینم بسیار ناراحت خواهم شد ولی کریستین گورکف، مربی لوریان به من اطمینان داده که میتوانم از ابتدا در ترکیب قرار داشته باشم. میدانم که در این دیدار احساساتی خواهم شد. نمیدانم گریه میکنم یا نه ولی همه به من گفتند مانند دیوید بکام گریه خواهی کرد. صادقانه بگویم، نمیدانم واکنش من به آخرین حضور در زمین فوتبال چه خواهد بود. دوران فوتبال بسیار خوبی داشتهام و تصور میکنم جدایی از فوتبال برایم بسیار سخت است.