گروه ورزشی - میتف آخرین قربانی افزایش نرخ ارز و بی پولی فدراسیون های ورزشی لقب گرفت. مربی مقدونیه ای بسکتبال که سابقه کارکردن با تیم های ملی رده های مختلف سنی بسکتبال را داشت و به ادعای خود بچروویچ مغز متفکر تیم او محسوب می شد.

به گزارشافکارنیوز،همه چیز از تقریبا یک ماه قلب آغاز شد. جایی که میتف به بهانه بیماری فرزندش درخواست مرخصی کرد و با مخالفت مسولان فدراسیون بسکتبال مواجه شد. میتف مقدونیه ای حاضر به پذیرفتن مرخصی بدون حقوق نشد و بعد از کش و قوس های فراوان، پرونده همکاری اش با فدراسیون بسکتبال بسته شد.

اتفاقی که با استقبال مسولان فدراسیون بسکتبال مواجه شد و کوچکترین مخالفتی با آن صورت نگرفت. نکته جالب توجه اینکه مسولان فدراسیون بسکتبال، پایان قرارداد میتف را دلیل این قطع همکاری اعلام کردند و کوچکترین اشاره ای به مسائل مالی نشد! اما نکته جالب تر، انتخاب مهران شاهین طبع به عنوان مربی ایرانی تیم ملی بسکتبال و جانشین میتف بود.

انتخابی که به نظر می رسد با اهدافی بلند مدت و کاملا حساب شده صورت گرفته است. چراکه مسائل مالی و هزینه سنگین مربیان خارجی، لقمه غیر قابل هضمی برای فدراسیون های ورزشی است و همانطور که شاهد بوده ایم ظرف چند ماه گذشته، پرونده بسیاری از خارجی ها در ورزش ایران بسته شده و قطعا بچروویچ هم از این مسئله مستثنی نیست!

حتی محمود مشحون هم در مصاحبه های اخیر خودش صراحتا اعلام کرده بود که مشکلات مالی و بحث بالا رفتن قیمت ارز شاید دانمنگیر بچروویچ هم شود! خبرها حکایت از این دارد که پرونده همکاری بچروویچ و فدراسیون بسکتبال بعد از جام ملت های آسیا که مرداد ماه سال جاری در فیلیپین برگزار می شود، بسته خواهد شد و دلیل انتخاب شاهین طبع هم به همین دلیل بوده است! اتفاقاتی که قطعا بعد از جام ملت های آسیا رنگ و بوی حقیقت به خودش می گیرد و مجددا یک مربی ایرانی را بر مسند سرمربیگیری تیم ملی می نشاند.