به گزارشافکارنیوز،در روزهایی که صحبت از رفتن مهدی رحمتی به پرسپولیس یا سپاهان است، علی امیری معاون باشگاه استقلال ادعا می کند نه تنها او در استقلال می ماند بلکه در جذب بازیکن هم قرار است به تیمش کمک کند. مهدی رحمتی بعد از جشن قهرمانی استقلال در لیگ برتر اعلام کرد از اینکه تکلیف تیمش مشخص نیست ناراحت است و اگر پیشنهادی به دستش برسد طبیعی است که استقلال را ترک کند. حتی خبرهایی مبنی بر مذاکره او با پرسپولیس منتشر شد اما ظاهرا قلعه نویی شرط اصلی ماندنش در استقلال، تمدید قرارداد با مهدی رحمتی بوده است.

رحمتی در این فصل در موفقیت استقلال نقش زیادی داشت. با اینحال امیری به تسنیم گفت: «به هواداران استقلال قول می دهم که مهدی رحمتی قطعا در استقلال می ماند و با وجود دو پیشنهاد بالا از تیم های داخلی به هیچ تیمی نمی رود. اتفاقا رحمتی در سال های قبل خودش در جذب بازیکن به استقلال کمک کرده و این بار نیز به ما کمک می کند.»

به احتمال زیاد رحمتی قرار است در جذب بازیکنانی مثل هادی عقیلی و احسان حاج صفی به تیمش کمک کند. او در دو سالی که در سپاهان بازی می کرد با عقیلی و حاج صفی همبازی بود و احتمالا برای جذب هم تیمی های سابقش دست به کار خواهد شد اما تجربه نشان می دهد که رحمتی سابقه خوبی در مذاکره با بازیکنان ندارد.

گفته می شود او فصل گذشته و زمانی که پرویز مظلومی سرمربی استقلال بود، حمید عزیززاده را به این تیم آورد. این درحالی بود که او دو فصل گذشته را در تیم آلومینیوم بازی کرده بود و فقط در ۵ بازی در ترکیب ثابت تیمش قرار گرفته بود. عزیززاده فقط در یک بازی برای استقلال بازی کرد و در بقیه فصل سکونشین بود.