به گزارشافکارنیوز،یورگن کلوپ که شاگردانش را شنبه شب در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل بایرن در ورزشگاه ومبلی هدایت کرد، ‌ با وجود تلاش بسیار نتوانست مانع شکست ۲ بر یک شود. وی در گفت‌وگویی با روزنامه بیلد اظهار داشت:

نکته مهم بازی‌های لیگ قهرمانان امسال، حضور ۲ تیم اسپانیایی و ۲ تیم آلمانی در نیمه نهایی بود. در این میان نکته شگفتی‌اش هم حضور دورتموند در این جمع بود. اگر منچستریونایتد به جای ما در آن مرحله حضور می‌داشت، همه می گفتند که اتفاقی عادی در لیگ قهرمانان روی داده است.

وی در این گفت‌وگو به نکاتی اشاره کرده که چنین است:

*آقای کلوپ، شکست ۲ بر یک از بایرن را هضم کرده‌اید؟

هنوز متاسف هستم، آن هم بعد از چنین بازی قدرتمندی. البته وجود این حالت کاملا طبیعی است. وقتی آدم بازیکنان را می بیند، به صورت‌شان نگاه می‌اندازد و اشک‌هایشان را مشاهده می کند، آن‌وقت می توان ادعا تاسف‌اش حد و اندازه‌ای ندارد. من هم مثل آنها ناراحت بودم چون در بازی واقعا شانس داشتیم. هر چند در پایان شانس‌مان برای کسب قهرمانی کافی نبود.

* شادی ناشی از فصلی این‌چنین خارق‌العاده این تلخی را نمی‌پوشاند؟

ما یکشنبه همه دور هم نشستیم و نهار خوردیم. بدیهی است که همه از این که عملکرد بسیار خوبی در فصل جاری داشتیم، خوشحال بودیم. در ۳ فصل گذشته برای چنین روزی بسیار کار و تلاش کردیم. سعی ما همواره بر این بود که چیزی قابل توجه برای عرضه داشته باشیم. اما پیش از آنکه به عملکرد امسال‌مان افتخار کنیم، کمی زمان نیاز داریم که از ناراحتی بازی با بایرن خارج شویم.

*از چنین ضربه‌ای چطور می‌توان رهایی یافت؟

بدیهی است که باید با این موضوع که شکست خوردیم، ‌ کنار بیاییم. واقعا ابلهانه است که تنها اگر قهرمان می‌شدیم، ‌ باید فکر می‌کردیم سربلند بوده ایم. من که مدال نقره‌ام را آویزان کردم. این مدال در کنار مدال‌های قهرمانی و جام حذفی جای گرفت. لندن به خاطر مسابقات پارسال، شهری المپیکی بود و ما در آنجا مدال نقره گرفتیم. باید در نظر گرفت امکان داشت دستاورد نازل‌تری در مسابقات می گرفتیم.

*اکنون اوضاع به گونه ای است که گویی هیچ روزی با شایعاتی در مورد روبرت لواندوفسکی سپری نمی شود. واقعا او در دورتموند می ماند یا نه؟

براساس وضعیت جاری باید گفت هیچ پیشنهاد رسمی از طرف بایرن مونیخ به دست‌مان نرسیده است. مثل گذشته بر این باورم که او فصل بعد هم برای ما بازی خواهد کرد. در روزهای آینده تکلیف این موضوع را به کلی روشن می‌کنیم تا قلم قرمز روی شایعات و این ماجرای جنجالی بکشیم.

*خود شما از رفتن او به بایرن ناراحت نمی شوید؟

بحثناراحتی من مطرح نیست. چون خودم را مربی کاملا حرفه‌ای می‌دانم. باید دید چه اتفاقی خواهد افتاد. امکان هر چیزی هست. اما من با هر وضعیتی که پیش بیاید، کار خواهم کرد. اما چیز مسخره واقعا زمانی است که گفته شود کار انتقالش قطعی شده است. شما نگاه کنید یوپ هاینکس در این باره که تیمش لواندوفسکی را گرفته حرف می زند. مدیر برنامه هایش نیز همین را می‌گوید. اما ما هیچ پیشنهادی بابتش نگرفته ایم. من که نمی فهم معنی این کارها چیست.

*با حضور دورتموند و بایرن در فینال لیگ قهرمانان، بوندس‌لیگا جشن بزرگی به وسعت اروپا گرفت. واقعا می‌توان مدعی شد که از انگلیسی‌ها و اسپانیایی‌ها جلو زده ایم؟

نه. هنوز در این زمینه چیز خیلی زیادی تغییر نکرده است. بایرن که در ۱۰ سال گذشته یکپای ثابت بازی‌های پایانی بوده است. تنها اتفاق خاص این بود که ما دورتموندی‌ها هم در فینال حضور داشتیم. از این جهت نمی توان نتیجه گیری کرد که بر فوتبال جهان سلطه پیدا کرده‌ایم.

*یعنی فصل اخیر شگفتی نداشته؟

چرا داشت. نکته مهمش ۲ تیم اسپانیایی و ۲ تیم آلمانی در نیمه نهایی بود. در این میان نکته شگفتیاش هم حضور دورتموند در این جمع بود. اگر منچستریونایتد به جای ما در آن مرحله حضور داشت، همه می گفتند که اتفاقی عادی در لیگ قهرمانان روی داده است.