به گزارش افکارنیوز، علی دایی در ادامه نشست خبری خود در مورد وضعیت علی کریمی و اینکه او می‌خواهد با پرسپولیس از فوتبال خداحافظی کند، گفت: اکنون فقط ۲۳ ساعت است که به تهران آمده‌ام و در خدمت شما هستم و نمی‌توانم جواب خاصی به شما بدهم.

وی در مورد انتخاب کریم باقری به عنوان دستیارش، گفت: من به توانایی‌های باقری اعتقاد دارم و با آقا کریم مطمئنا کار خواهیم کرد. دستیارانم کسانی هستند که می‌توانند به من کمک کنند.

دایی در مورد اینکه در غیاب او که در خارج بود، قراردادش با پرسپولیس امضاء شد، گفت: من خوشبختانه هم دوستان خوبی دارم و هم سردار، مدیریت باشگاه با ما خیلی خوب همکاری کرد. قرار نیست که حتما خود من حضور داشته باشم. با این ارتباطاتی که وجود دارد هر جایی دنیا که باشی می‌توانی کارهایت را انجام دهی. از مدیریت باشگاه تشکر می‌کنم. من دوستانی مثل دهقان دارم و همچنین پیش‌بین که وکیل من است. از همگی آنها ممنون هستم. ما برنامه‌مان را کامل نوشته بودیم و می‌دانستیم که چه بازیکنانی را می‌خواهیم بگیریم.

وی ادامه داد: سعی کردیم نقاط ضعف پرسپولیس را پوشش دهیم و از نقاط قوت آن استفاده کنیم و فصل خوبی را داشته باشیم.

وی در مورد کادر پزشکی پرسپولیس گفت: می‌خواهم از دکتر شهاب که با تیم ملی هم همکاری دارد، استفاده کنم. من چند سال با او کار کردم. او جزء بهترین‌هاست.

دایی در مورد فصل گذشته پرسپولیس و اینکه این تیم می‌تواند قهرمان شود یا نه، گفت: ‌ مطمئنا فصل قبل پرسپولیس از لحاظ انسانی و بازیکن بسیار خوب بوده است و بازیکنان خیلی خوبی جذب این تیم شده‌اند. یکی دو نکته ضعف داشته که ما سعی کرده‌‌ایم آنها را پوشش دهیم. از همین الان هدف‌مان قهرمانی با پرسپولیس است و این هدف دور از دسترس نیست و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم.

دایی در خصوص اینکه انتظارات از پرسپولیس با مربیگری شما بسیار بالاست گفت: ‌مطمئنا علی دایی به تنهایی نمی‌توان کاری انجام دهد مدیران باشگاه، مردم و مخصوصا حمایت و نظرات پیشکسوتان می‌تواند خیلی به ما کمک کند. دایی به تنهایی نخواهد توانست کاری انجام دهد. انشاءاله با کار گروهی می‌توانیم با پرسپولیس نتایج مورد انتظار را کسب کنیم اما متاسفانه ما در ایران عادت کردیم تنها کار کنیم. بلکه باید یک گروه باشیم تا بتوانیم امور را به طور ایده‌ال پیش ببریم ضمن اینکه گروه پشتیبانی از کادر تدارکات گرفته تا کادر مدیریت باید قوی عمل کنند. مهمترین بخش پشتیبانی فاز مدیریتی است که باید به درستی کارش را انجام دهد.وی ادامه داد: ‌پرسپولیس بیش از ۳۰-۴۰ میلیون هوادار دارد در حالی که هیچ تیمی ندارد که نقطه مثبت پرسپولیس همین هواداران هستند و می‌توانند به موفقیت تیم کمک کنند.سرمربی پرسپولیس در ادامه کنفرانس مطبوعاتی خود اظهار داشت: مطمئنا نتایجی که پرسپولیس در فصل پیش رو خواهد گرفت اثرگذار است اما به نظر من اینکه با یک مربی قرارداد سه ساله ببندند کار بسیار خوبی است من در مورد خودم نمی‌گویم هر مربی که بیاید طی یک برنامه سه ساله می‌تواند کمک کند و ما هم می‌توانیم قدم‌هایی را رو به جلو برداریم.دایی در پایان گفت: مطمئنم با کادر فنی و بازیکنان فعلی میتوانیم گامهای محکمی را در همان سال اول برداریم و نیاز به سه سال نداریم.