به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، در برنامه دوشنبه شب نود که نسبت به اولین برنامه در سال ۹۰ کم اشتباه تر روی آنتن رفت و عواملش در پخش آیتم های مختلف هماهنگ تر از قبل شده بودند، کارلوس کیروش که تنها چند ساعت از امضا قراردادش گذشته بود به عنوان مهمان ویژه حضور داشت و البته سوال پیامک برنامه هم در مورد صعود تیم ملی به جام جهانی با این سرمربی پرتغالی بود که مخاطبان با ۸۲ درصد به صعود تیم ملی رای مثبت دادند.

فردوسی پور که در برنامه اولش وعده داده بود مروری داشته باشد بر اتفاقات مهم سال گذشته، در این برنامه آمار قابل دفاعی از ۲۰۰ برنامه قبلی اش را ارائه و طی آن میزان پیامک های ارسالی برای برنامه ۹۰ در این ۲۰۰ برنامه را مرور کرد که نشان دهنده میزان رضایت مردم بود. عادل با نمایش نمودارهایی که از اعتماد و رضایت مردم حکایت داشت پاسخ مخالفانش را داد.

تهیه کننده برنامه نود در ادامه علاوه بر پخش جملات جالب برخی مربیان و مسئولان در سال گذشته، بخش هایی از اشتباهات و سوتی‌های برنامه اش را نیز به تصویر کشید که بیشتر آنها به اجرای خود عادل فردوسی پور برمی گشت و تپق هایی که او در طول برنامه های گذشته زده بود و البته تعدادش هم خیلی کم نبود اما فردوسی پور همه را با خنده رد کرد!

در ادامه برنامه کارلوس کیروش به همراه عباس ترابیان به عنوان مهمان ویژه رودرروی فردوسی پور نشستند و به سوالات وی که اکثرا در نشست خبری عصر دوشنبه مطرح شده بود پاسخ دادند. در این بین کیروش مشورت با نلو وینگادا سرمربی پیشین پرسپولیس برای قبول مربیگری تیم ملی ایران را تایید کرد و گفت: زمانی که با نلو مشورت کردم ذهنیت جدیدی در مورد فوتبال ایران پیدا کردم.

عادل فردوسی پور در این برنامه سعی کرد با تمام ابزاری که در اختیار داشت و نمودارهایی که مستند و مورد اطمینان بودند از عملکرد خودش و همکارانش دفاع کند و به اتهاماتی که برخی اهالی فوتبال به وی وارد کرده بودند پاسخ دهد. در این بین اما مصاحبه محمدرضا ساکت و اتهاماتی که به فردوسی پور و همکارانش وارد کرده بود واکنش مجری و تهیه کننده نود را به دنبال داشت.

فردوسی پور با مرور مصاحبه مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: ایشان گفته اند که با مسئولان صداوسیما در مورد ما صحبت کرده اند که مشخص نیست با چه کسی صحبت کرده اند که ما نمی دانیم. آنها اتهاماتی زده اند که اصلا به ما نمی چسبد.

وی در ادامه با بیان اینکه اتهاماتی مثل دلالی و واسطه گری به خبرنگاران نود نمی پسبد گفت: حتما منظور آقای ساکت به برنامه دوسال پیش است که آیتم پیراهن جمشیدیان را پخش کردیم. به من چه ارتباطی دارد که جمشیدیان پیراهنش را زمین زد! این حرکت اگر توسط خلعتبری ذوب آهن یا ادینهو مس کرمان هم انجام می شد ما پخش می کردیم و برایمان نام باشگاه فرق نمی کند.

تهیه کننده برنامه نود در ادامه این حق را برای خودش و همکارانش قائل شد که از طریق سازمان صداوسیما اتهامات مدیرعامل سپاهان را از طریق مراجع قانونی پیگیری کند و گفت: طبیعتا ما این حق را داریم که از باشگاه سپاهان به مراجع قضایی شکایت کنیم.

در ادامه برنامه نیز بازیهای لیگ برتر و مشکلات داوری در این دیدارها مرور شد و مدیران و مربیان تیم های لیگ برتری طبق روال فوتبال ایران داور را عامل شکست و ناکامی هایشان معرفی کردند. در پایان نیز بیش از دو میلیون مخاطب در نظرسنجی برنامه نود شرکت کرد که ۸۲ درصد آنها به صعود تیم ملی با کیروش به جام جهانی رای مثبت دادند.