به گزارش افکارنیوز،علی کفاشیان قبل از سفر به کره جنوبی با فارس در مورد بازی حساس ایران مقابل کره جنوبی صحبت های زیر را مطرح کرد:

شما به زودی خود را به ملی پوشان کره جنوبی خواهید رساند، در این ارتباط برایمان بگویید.

انشاءالله می‌رویم کره با بازیکنان صحبت کنیم و عزم ملی‌پوشان را جزم کنیم تا بازی قابل قبولی را مقابل کره جنوبی انجام بدهند و با دست پر برگردند.

به هرحال بازی سختی مقابل کره داریم و مردم هم انتظار دارند تیم ملی در این مسابقه نتیجه لازم را به دست آورد. می‌توان گفت دعای ۷۵ میلیون ایرانی پشت سر شماست.

بعد از این حماسه سیاسی که مردم ما به وجود آوردند و یک خوشحالی در جامعه ایجاد شد و آن هم این بود که همه به پای صندوق‌های رای آمدند امیدوارم خدا کمک کند این پاداش برد را به تیم ما بدهد و مردم خوشحال شوند، بیشترین مسئله ما این است مردم دوست دارند تیم ملی فوتبالشان به جام جهانی برود و در آنجا موفق شوند ما هم یقین داریم ملی‌پوشان همه هم و غمشان را می‌گذارند و تلاششان را انجام می‌دهند تا در دیدار مقابل کره امتیاز لازم را به دست بیاورند.

مسابقه برابر کره جنوبی از حساسیت‌های خاصی برخوردار است و نیاز به تدابیر ویژه‌ای دارد، آیا این تدابیر از سوی شما اندیشیده شده است؟

تدبیر ما حضور وزیر ورزش در کره است و آنجا با ملی‌پوشان صحبت می‌کنیم همه امکانات برایشان فراهم شده و قول‌های خوبی هم به آنها داده شده تا در صورت صعود به جام جهانی به آنها پاداش‌های ویژه داده شود. ولی مطمئن هستم ملی‌پوشان خودشان تمام هم و غم‌شان این است که بتوانند به جام جهانی بروند.

شما گفته بودید رفتن به جام جهانی همه فوتبال نیست اما به هرحال حضور در جام جهانی خیلی مهم است.

رفتن به جام جهانی خیلی مهم است ولی بهترین ارمغان جام جهانی برای هموار شدن راه برای رسیدن به مسیر رشد و توسعه است و اگر ما فوتبال‌مان را در مسیر توسعه قرار دهیم و بچه‌ها به جام جهانی برون می‌توانیم خیلی روی فوتبال سرمایه‌گذاری کنیم و آینده فوتبالمان را خیلی بهتر رقم بزنیم.

شما قبل از مسابقه تیم ملی مقابل لبنان اعلام کردید الان لیوان دست من است اما این لیوان خالی است ولی الان فکر می‌کنید لیوان دیگر پر شده، اینطور نیست؟

لیوان که پر نشده اما انشاءالله اگر به جام جهانی برویم یک مقداری پر می‌شود. لیوان زمانی پر است که همه از آن حمایت کنند. دولت از ما حمایت کند و برای توسعه بودجه لازم را در اختیار ما بگذارد.

دولت جدید هم آمد، آقای روحانی رئیس جمهور جدید از سوی مردم انتخاب شدند، آیا با ایشان تاکنون ارتباطی داشتید؟ چه انتظاراتی از او دارید؟ یا حتی چه توصیه‌ای در زمینه فوتبال به او می‌کنید؟

ما هم دولت جدید را تبریک می‌گوییم مخصوصا خدمت آقای دکتر روحانی که منتخب مردم هستند و رئیس جمهور همه ما محسوب می‌شوند، قطعا انتظارمان این است که افتخارات خوبی را در دوره گذشته در المپیک مسابقان آسیایی و فوتبال به دست آمده و این حوزه‌ها باید حمایت شود تا ما بتوانیم در ورزش و مخصوصا فوتبال راه‌مان را ادامه بدهیم و این حمایت‌ها انشاءالله با بکارگیری نیروهای خوب ورزشی و علاقمند می‌تواند تداوم پیدا کند.

در مورد فدراسیون فوتبال بحثخرید هواپیمای اختصاصی مطرح شده بود. موضوعی که بابایی رئیس هواپیمایی آسمان آن را مطرح کرده است همچنین شما دنبال اسپانسر بودید، چه شد؟

نه، خرید هواپیما کار فدراسیون فوتبال نیست، ولی قطعا ما دنبال اسپانسر هستیم که بتواند به فوتبال کمک کند، همه جای دنیا این اسپانسرها هستند ولی در ایران بنگاه‌های دولتی و دستگاه‌هایی که درآمدزایی زیادی هم دارند و از قِبَل همین فوتبال هم درآمدزایی می‌کنند، حق فوتبال را آنچنان که انتظار می‌رود ادا نمی‌کنند.

با صعود تیم ملی به جام جهانی تازه کار اصلی شما در فوتبال شروع می‌شود. موضوعی که قبلا خود شما یک بار به آن اشاره داشتید.

قطعا ما اگر به جام جهانی برویم، نگاه‌مان به تیم ملی بزرگسالان و همینطور تیم‌های پایه و آینده تیم ملی، به خصوص مسابقات جام ملت‌ها خواهد بود که با در نظر گرفتن این برنامه‌ها می‌توانیم بنیه فوتبال‌مان را از پایه قوی کنیم.

در صورت حضور در جام جهانی آیا قرارداد کی‌روش تمدید می‌شود؟

انشاءالله بعد از اینکه تیم ملی به جام جهانی صعود کرد هم ایشان شرایط خاصی دارند هم ما، باید بنشینیم با هم صحبت کنیم.

در صورت صعود تیم ملی به جام جهانی ادامه همکاری فدراسیون فوتبال با کی‌روش بیشتر خواهد بود، اینطور نیست.

قطعا، ایشان نتیجه گرفته و علاقمند هستیم که همکاری را ادامه دهیم، اما با توجه به شرایط جدید برای ادامه همکاری باید با هم صحبت کنیم.

بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی برای تیم‌های پایه از جمله تیم جوانان چه برنامه‌ای دارید؟

ما برای تمامی تیم‌های پایه از جمله تیم جوانان و نوجوانان برنامه داریم. سرمربی تیم امید را نیز باید سریع تعیین کنیم و تیم ۲۲ ساله‌ها هم زودتر باید تشکیل شود و لیگ خوبی را همراه با اینها برگزار کنیم، یک کار بسیار سنگین در یک سال آینده خواهیم داشت.


برنامه لیگ سال آینده هم یکسری تداخل‌هایی با برنامه‌های تیم ملی دارد، اگر تیم ملی برای صعود به جام جهانی به مرحله پلی‌آف برسد، یک شرایط خواهد داشت اما اگر مستقیم به جام جهانی صعود کند، برنامه لیگ کمتر دچار تغییر می‌شود.

قطعا بعد از بازی کره ما یک نشستی را با سرمربی تیم ملی و سایر اعضای کادر فنی خواهیم داشت، وضعیت تیم ملی را خواهیم دید یا بر اساس بازی‌های تدارکاتی که خواهیم داشت و یا بازی‌هایی که در جدول‌هایمان داریم، ‌برنامه‌ریزی می‌کنیم.

در خصوص اظهارات چوی سرمربی کره جنوبی و مین ستاره کره‌ای‌‌ها که اعلام کردند میزبانی خوبی در ایران از آنها صورت نگرفته و دوست دارند ازبکستان به جای ایران به جام جهانی برود، چه توضیحی دارید؟

اینها دیگر بحث‌هایی است که نظرات شخصی سرمربی و بازیکنان کره است از نظر ما هم هیچ اهمیتی ندارد. از نظر ما مهم این است که در زمین خوب بازی بکنیم و جواب آنها را در زمین بدهیم، همانطور که در تهران جوابشان را دادیم آنجا هم جوابشان را بدهیم این بحث‌ها هم زیاد اهمیت ندارد و نباید گوش کنیم.

شما در چند سالی که در فوتبال بودید به دلیل عدم صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۰ خیلی سختی کشیدید اما الان به نظر می رسد با توجه به نتایج تیم ملی خستگی‌تان رفع شده است.

قطعا وقتی تیم‌های ما نتیجه می‌گیرند طبیعتا خستگی ما رفع می‌شود. برایمان مهم است تیم ملی نتیجه بگیرد، مردم خوشحال بشوند و مسئولین هم دیدگاهشان نسبت به فوتبال حمایتی بشود. حالا بالاخره ممکن است مدیریت در زمان‌های مختلف فرق بکند ولی مدیرها دوست دارند وقتی که کار می‌کنند آرامش داشته باشند، ما هم دوست داریم با آرامش کار کنیم. ‌ انشاءالله این آرامش به وجود بیاید.

بحثممانعت از حضور بازیکنان ایرانی در لیگ امارات آن هم بعد از نامگذاری لیگشان به نام مجعول خلیج ع - ر - ب - ی به کجا انجامید. ظاهرا محمدرضا خلعتبری که با تیم عجمان امارات قرارداد امضاء کرده در این ارتباط صحبت‌هایی را با شما داشته است.

هنوز روی این قضیه تصمیمی نگرفتیم. در حال صحبت با وزارت خارجه هستیم و با سفارت آنجا در حال مکاتبه‌ایم تا ببینیم لیگ آنها به چه نحوی است، مواضع‌مان باید چگونه باشد قطعا در این گونه موارد مواضع‌مان را باید از بالاتر به ما بگویند و صحبت بکنیم. ولی هنوز تصمیمی روی این قضیه نگرفتیم که بگویم بازیکنان چه کار کنند.

فکر می‌کنید در سال آینده هم بتوانیم چهار سهمیه خود را در لیگ آسیا کسب کنیم؟

احتمالا یک سیاستی را AFC اعمال می‌کند که می‌خواهد کشورهای بیشتری را به لیگ قهرمانان آسیا بیاورد، ‌ اگر بخواهند کشورهای بیشتری برایشان تسهیلات فراهم کنند ممکن است چهار سهمیه به ما نرسد ولی اگر سیاست، همان سیاست قبلی باشد ما قطعا باید چهار سهمیه را بگیریم چرا که امتیازهای لازم را داریم، این بستگی به سیاست جدید AFC و ریاستش و جلساتی که در مقر AFC خواهیم گذاشت دارد.

در پایان اگر حرفی دارید، ‌بفرمایید؟

از مردم کشورمان میخواهیم که برای تیم ملی دعا کنند، بچهها قطعا سعی و تلاش میکنند ولی دعای مردم هم خیلی لازم است تا بتوانیم موفق باشیم.