به گزارش افکارنیوز،کارلوس کی روش در نشست خبری بازی ایران برابر کره جنوبی اظهار کرد: ابتدا به همه ظهر بخیر و به همه اهالی رسانه‌ خوش‌آمد می‌گویم. از تاخیرم در این نشست خبری غذرخواهی می‌کنم. متاسفانه ترافیک باعثشد که دیر به نشست خبری برسیم. اگر آقای چوی جای من حضور داشت از همین الان شروع به جنگ می‌کرد، اما ما عذرخواهی می‌کنیم. به تیم ملی کره تبریک می‌گویم که به جام جهانی صعود کرده است. من از جانب تیم ملی ایران به کره‌ای که صعودشان را روی کاغذ مسجل کرده‌اند تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: این خواسته قلبی ماست که با تمام انگیزه فردا شاهد بازی خوبی باشیم. در کنار کره به جام جهانی برویم و در کنار آنها جشن صعود بگیریم. ما احترام بسیار زیادی برای کره جنوبی قائلیم. ما اینجا هستیم که ماموریت‌مان را به پایان برسانیم و امیدواریم این مهم را انجام بدهیم. فردا با تمام قدرت می‌خواهیم صعود کنیم.

کی‌روش پس از مطرح شدن سوالی درباره اظهارات بازیکنان کره از نکونام وارد بحثشد و گفت: من بعد از ۳۳ سال کار در ژاپن، امریکا، اسپانیا، آفریقای جنوبی و انگلیس هیچگاه شاهد چنین لغاتی مانند خون و انتقام نبودم و معتقدم باید این بحثرا همین جا تمام کنیم. می دانم فدراسیون کره، بازیکنان و مردم کره انسانهای خوبی هستند. جهان می داند که کره ای ها مردم مهربان نوع دوست و بسیار خوبی هستند. پس ما هیچگاه وقتی یک یا دو نفر این حرفها را می‌زنند نظرمان را درباره واقعیت کره ای ها عوض نمی‌کنیم.

سرمربی ایران ادامه داد: ما باید برای تمام هواداران ایرانی و کره‌ای فوتبال خوبی را به نمایش بگذاریم. همانطور که قانون فیفا تاکید می‌کند فوتبال جوانمردانه ای را انجام بدهیم. این یک رسم ایرانی است که ما برای رقبای خودمان گل می بریم فردا برای کره‌ای ها هم گل می‌بریم. وقتی صحبت از انتقام می‌شود، ما فقط از راه فوتبال جواب می‌دهیم، چون این تنها راهی است که بلدیم. وقتی صحبت از خون به میان آمد ما با تحرک و عرق ریختن جواب این حرفها را می‌دهیم. آخرین جمله من خیلی ساده است؛ ما اینجا هستیم که صعودمان را جشن بگیریم، حضور ما برای جنگیدن با کره نیست، امده ایم با کره بازی کنیم. شما در جنگ با حریفتان روبه رو می‌شوید ولی در چنین مسابقه‌هایی شما در کنار حریفتان قرار می‌گیرید. من از رسانه های ایرانی و کره ای درخواست دارم که بیایید همه با هم از فوتبال لذت ببریم.

خبرنگار بی بی سی دو سوال از کیروش داشت که " آیا طبق حرف قبلی خود برای سرمربی کره پیراهن ازبکستان را میخرید و اینکه پس از دو سال زندگی در ایران چه قدر احساس ایرانی بودن میکنید؟" که سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ گفت: بگذاریم کمی هم شوخی کنیم! من آماده بودم یک پیراهن برای چوی بیاورم، اما وقتی گفت ما یازده پیراهن میخواهیم من پول ندارم بخرم! در حقیقت تلاش میکنم که در اتمام بازی با چوی دست بدهم و با هم جشن صعود بگیریم. این مایه افتخار من خواهد بود که پیراهن ایران را به چوی هدیه کنم، اما پاسخ به سوال دوم: ایران خانه من است. ایران خانواده من است.