به گزارش افکارنیوز،تمرینات استقلال در حالی برگزار می‌شود که هیچ یک از بازیکنان اصلی این تیم در تمرینات حاضر نمی‌شوند و باشگاه استقلال عملا وارد وضعیت نامناسبی شده است.

استقلال که این روزها سرمربی‌اش را در سفر می‌بیند، بنا به گفته‌های بدنسازش؛ باید آماده‌ی روزهای سختی باشد. امیر حاج قاسم در گفت‌وگو با ایسنا با ابراز نگرانی از وضعیت استقلال، گفت: «بهترین زمان برای بدنسازی ۶ تا ۸ هفته پیش از آغاز رقابت‌هاست. متاسفانه ما تنها ۳ هفته تا آغاز رقابت‌ها فرصت داریم و در نظر داشته باشید یک هفته آن هم به خاطر بازی پایان هفته باید با کاهش بدنسازی بافشار همراه باشد. یعنی ما تنها دو هفته بدنسازی می‌توانیم بکنیم که اصلا کافی نیست.»

هواداران استقلال که خود را برای دریافت ستاره‌ی سوم آماده می‌کردند، این روزها نگران آینده هستند و می‌بینند که زمان به سرعت به ضرر تیمشان می‌گذرد. آنها مشخصا در پایان فصل به دنبال مقصر خواهند گشت و نتیجه نگرفتن استقلال در فصل بعد را امری محتمل می‌دانند.

رقبای صدر نشین استقلال، حداقل سه هفته است که تمریناتشان را آغاز کرده و استقلال هنوز یک جلسه‌ی تمرینی مفید را با بازیکنان اصلی‌اش آغاز نکرده است. در روزهای گذشته تنها چند بازیکن امید استقلال در تمرینات حاضر شدند، بازیکنانی که در خوشبینانه ترین حالت یک یا دو نفر از آنها در طول فصل بر روی نیمکت خواهد نشست.

بررسی وضعیت بازیکنان استقلال برای فصل بعد شاید خالی از لطف نباشد. استقلالی‌ها فصل گذشته را با این بازیکنان به پایان رساندند و وضعیت آنان به این شرح است:

۱ - سید مهدی رحمتی(اتمام قرارداد)

۲ - خسرو حیدری(اتمام قرارداد)

۳ - جی‌لوید ساموئل(اتمام قرارداد)

۴ - امیرحسین صادقی(اتمام قرارداد)

۵ - حنیف عمران‌زاده(اتمام قرارداد)

۶ - جواد نکونام(اتمام قرارداد)

۷ - فرهاد مجیدی(قرارداد دارد)

۸ - مجتبی جباری(اتمام قرارداد)

۹ - آرش برهانی(تمدید کرد)

۱۰ - حسن اشجاری(خروج قطعی)

۱۱ - کیانوش رحمتی(اتمام قرارداد)

۱۲ - میثم بائو(خروج قطعی)

۱۳ - هاشم بیگ‌زاده(قرارداد دارد)

۱۴ - عباس محمدرضایی(قرارداد دارد)

۱۵ - سیاوش اکبرپور(قرارداد دارد)

۱۶ - پژمان منتظری(اتمام قرارداد)

۱۷ - سید حسین حسینی(نامشخص)

۱۸ - فرزاد حاتمی(قرارداد دارد)

۱۹ - علی حمودی(اتمام قرارداد)

۲۰ - ایمان موسوی(خروج قطعی)

۲۱ - ویسنته آرزه(خروج قطعی)

با آغاز فصل نقل و انتقالات، استقلال توانسته تنها با احمد جمشیدیان، محمد مهدی نظری و فردین عابدینی به توافق نهایی برسد.

وضعیت آشفته‌ی این روزهای استقلال بیش از همه حکایت از ضعف مدیریتی و هیات مدیره‌ی این باشگاه دارد. هیات مدیره‌ای که با مخالفت با استعفای فتح‌الله زاده، عملا در حال از دست دادن زمان است و نتوانسته به وظایفش عمل کند. هواداران این تیم انتظار دارند کادر مدیریتی این باشگاه هر چه زودتر این وضعیت را سروسامان دهند.

آن گونه که از استقلال خبر می‌رسد، هنوز پولی به باشگاه استقلال داده نشده و صد البته که نباید فراموش کرد که در صورت پرداخت پول، به طور قطع این مبلغ چیزی بیشتر از دو میلیارد تومان نخواهد بود که آن هم کفاف مخارج استقلال را نخواهد داد. هیات مدیره‌ای که تنها در صورت تزریق پول از جیب دولت بتواند مدیریت کند و راهی برای درآمدزایی و تزریق پول نداشته باشد، بدون تردید کارآمد نخواهد بود و وضعیت همینی می‌شود که الان هست.

شاید بسیاری، نوک حملاتشان را به سمت کادر فنی استقلال ببرند که چرا در نبود قلعه‌نویی نتوانسته‌اند بازیکنی را به تمرین بکشانند. اتهامی که شاید تا حد زیادی پذیرفتنی باشد. به طور قطع اگر قلعه‌نویی در تهران بود، به واسطه‌ی حضور او چند تن از بازیکنان با استقلال تمدید می‌کردند و وضعیت تمرینات استقلال از این حالت در‌ ‌می‌آمد اما نباید فراموش کرد که این مسئله از وظایف کادر فنی نیست.

استقلال این روزها در حال از دست دادن زمان است و در حالی که کمتر از بیست و پنج روز تا آغاز لیگ برتر فرصت باقی است، استقلال عملا تمرینی را برای آماده سازی خودش انجام نداده و لیست بلند بالای بازیکنان بدون قرار داد استقلال، زنگ هشدار را برای این تیم به صدا در آورده است.

هواداران استقلال به خوبی می‌دانند که فشردگی لیگ برتر، جام حذفی، مرحله‌ی یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا(فصل ۲۰۱۳) و حضور در مرحله‌ی مقدماتی گروهی لیگ قهرمانان آسیا(فصل ۲۰۱۴) نیاز به یارگیری، بدنسازی و از همه مهمتر روحیه‌ی تیمی دارد. سه شاخصه‌ای که این روزها در استقلال کمرنگ هستند و هیچ بعید نیست که با ادامه این وضعیت و بازگشت قلعه‌نویی به ایران، او از ادامه کار با استقلال انصراف دهد.

تیمی که میخواست با کسب ستاره سوم، حضوری درخشان در آسیا داشته باشد و آبرویی برای ایران در سطح آسیا بخرد، آیا با این وضعیت باید این رویا را کم کم از ذهنش خارج کند؟