به گزارش افکارنیوز، حسین فرکی در خصوص پیروزی یک بر صفر ایران مقابل کره جنوبی و صعود مستقیم تیم ملی کشورمان به جام جهانی اظهار داشت: به هر حال بردیم و صعود کردیم مدت‌ها بود مردم دنبال این موضوع بودند. جا دارد از همه بازیکنان تقدیر و تشکر کنم که یک بار دیگر شادی را به مردم انتقال دادند.

وی ادامه داد: ‌ با تمام اتفاقاتی که در زمین افتاد اما مهم سه امتیاز بازی بود. شاید ما خوب بازی می‌کردیم و خدای ناکرده شکست می‌خوردیم و آن موقع شاهد خوشحالی مردم نبودیم. به هر حال طبیعی بود که کره بهتر بازی کند. آنها میزبان بودند و با برنامه هم بازی کردند اما بازیکنان ما هم به خوبی دویدند و چیزی جز این هم فکر نمی‌کردیم.

کارشناس فوتبال در مورد اینکه چه بازیکنی بهترین بازیکن ایران بود، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم همه زحمت کشیدند و خوب جنگیدند جا دارد از رحمان احمدی که دو واکنش فوق‌العاده داشت، تشکر کنم و توانست تیم را نجات دهد. در خط دفاعی ما همه خوب بودند مخصوصا جلال حسینی که بیشتر از سایر بازیکنان تلاش کرد.

وی با اشاره به خط هافبک تیم ملی افزود: نکونام و تیموریان دوندگی بالایی داشتند و خسرو حیدری و مجتبی جباری هم عملکرد خوبی داشتند در خط حمله هم فرشته نجات ایران قوچان‌نژاد بود که انتظاری جز این از او نمی‌رفت. او در یک فرصتی که هیچ شانسی نداشتیم توانست یک گل بسازد و حقش این بودکه به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شود.

فرکی درباره حضور ایران درجام جهانی گفت: باید از فردا به فکر حضور قدرتمند در جام جهانی باشیم نباید تجربه تلخ دور رفت مقدماتی را تکرار کنیم باید با کمترین اشتباه و بهترین امکانات نماینده خوبی در جام جهانی باشیم. کار سختی داریم اما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم.