به گزارش افکارنیوز،سرمربی سابق بارسلونا، در گفتگویی مدعی شد که رئیس این باشگاه از مریضی تیتو برای ضربه زدن به او استفاده کرده است

پپ گواردیولا از پاسخ دادن به سوالی در مورد توانایی های دستیار سابقش و سرمربی فعلی بارسلونا طفره رفت. او به سوالی در مورد توانایی تیتو در مدیریت مسی و نیمار به صورت همزمان پاسخ نداد اما رئیس بارسلونا، ساندرو روسل را به باد انتقاد گرفت.

اولین سوال از گواردیولا در مورد صحبت های هفته گذشته نایب رئیس سانتوس بود. اودیلیو رودریگوئز گفته بود که سرمربی بایرن نیمار را تشویق کرده است که جای بارسا با بایرن مونیخ قرارداد امضا کند و به پدر او گفته است که ویلانووا توانایی مدیریت دو ستاره آرژانتینی و برزیلی به صورت همزمان در یک تیم را ندارد: «من نایب رئیس سانتوس را نمی شناسم اما احتمالا واسطه هایش او را به اشتباه انداخته اند چرا که اطلاعاتی که به او داده شده کاملا نادرست است. من هیچ وقت نظری مثل آنچه که او گفته است نمی دهم.»

مربی ۴۲ ساله بایرن مدعی شد که او سه سال قبل و با درخواست روسل با نیمار صحبت کرده تا او را قانع کند که با بارسلونا قرارداد امضا کند و او را در جشن بازیکن سالن دنیا هم در ژانویه دیده است.

گواردیولا همچنین صحبت کردن با پدر ستاره برزیلی در را نیویورک تایید کرد: «در آن ملاقات در دو گفت و گویی که ما قبل از آن با هم داشتیم باید به ۲۰ بار رسیده باشد که من به او گفته باشم که او در بارسلونا خوب کار خواهد کرد و در هیچ کدام از آن سه ملاقات نام تیتو به میان نیامد. نیازی نیست که من بگویم که توانایی دارد یا نه. او ۵ سال دستیار من بوده و آنچه که سال گذشته انجام داده خودش گواه است چرا که او باشگاه را به بهترین فصل تاریخ خود در لالیگا هدایت کرده است. در ضمن بهترین بازیکنان همیشه می توانند با هم بازی کنند و این دو بازیکن می توانند سال ها کنار هم بازی کنند.»

گواردیولا بارسا را به آتش کشید

از اینجا به بعد صحبت های گواردیولا به سمت روسل چرخید و او با رئیس سابق خود اما به همین مهربانی نبود: «من به رئیس و مدیرانش گفتم که من ۶ هزار کیلومتر از شما دور می شوم و از آنها خواستم که بگذارند آرامش داشته باشم اما آنها سر قولشان نماندند. من آن چه که باید در زمان حضورم انجام دادم و بعد تصمیم گرفتم که بروم. برای همه آنها موفقیت آرزو داشتم و می خواستم کارشان به درستی پیش برود چرا که موفقیت آنها موفقیت من هم بود. نیازی ندارم که بگویم چه حسی نسبت به این باشگاه دارم.»

صحبت های پپ به بیماری تیتو هم کشید. جایی که بارسایی ها می گفتند که او به اندازه کافی برای همکار قدیمیش تلاش نکرده است: «چیزهای زیادی اتفاق افتاد که این طناب بریده شد. من هیچ وقت فراموش نمی کنم که آنها از بیماری تیتو برای ضربه زدن به من استفاده کردند. چون این دروغ است که من هیچ وقت او را در نیویورک ندیده ام. من یک بار او را دیدم و دلیل اینکه نتوانستم او را بیشتر ببینم این بود که امکانش وجود نداشت و این تقصیر من نبود. گفتن اینکه من بهترین آرزوها را برای همکار سابقم در طی سال ها دارم تلخ است و من انتظار این را نداشتم.»

بارسا و بایرن حدود ۱۰ روز دیگر در بازی تدارکاتی پیش فصل با هم بازی می کنند و پپ می گوید که برخورد خوبی با روسل خواهد داشت اما می تواند فراموش کند که چه اتفاقی افتاده است: «من به اندازه توانم در بارسا کار کردم. مربیانو کادر فنی نباید نگران باشند. من رفته ام و چیزی برای شکایت کردن نیست. همه چیزی که می خواستم این بود که بگذارند آرام باشم. برای یاد گرفتن انگلیسی رفتم اما در پایان تلاش کردم که آلمانی یاد بگیرم. این همه چیزی است که بر آن تمرکز کرده بودم. من فقط از مدیران بارسا خواست که راه خود را بروند و من را رها کنند و استفاده کردن از من و دوستم را برای ضربه زدن به من متوقف کنند.»

باشگاه بارسلونا هم به اتهامات سرمربی سابق خود به روسای این باشگاه پاسخ داد. کاتالان ها هیچ زمانی را برای حمله مجدد به پپ گواردیولا از دست ندادند و نایب رئیس این باشگاه، یوردی کاردونر به اسپورت گفت: «ما هیچ وقت از بیماری تیتو برای هیچ چیزی استفاده نکردیم.»

گواردیولا، بزرگترین مشکل سر راه منچستریونایتد

«تیاگو تنها بازیکنی است که می خواهم»

حرف های اخیر پپ گواردیولا، سرمربی بایرن مونیخ همه برنامه های منچستریونایتد را به هم ریخت. «شیاطین سرخ» تا آستانه عقد قرارداد با تیاگو آلکانتارا، ستاره جوان بارسلونا پیش رفته اند اما مربی بایرن در آخرین اظهار نظرش خیلی شفاف از تمایلش به داشتن این بازیکن صحبت کرده: «من او را در بایرن می خواهم.»

این بازیساز ۲۲ ساله بعد از قهرمانی در جام قهرمانی زیر ۲۱ سال اروپا، به شدت مورد توجه دیوید مویس، سرمربی من یو قرار گرفته بود اما حرف های گواردیولا باعثشد او یک گزینه خیلی خوب دیگر جلوی خود ببیند و آن بازی در بایرن زیر نظر مربی سابقش است. گواردیوا گفت: «من تیاگو آلکانتارا را می خواهم. از بایرن خواسته ام که او را برایم بگیرند اما نمی دانم این اتفاق می افتد یا نه. تیاگو تنها بازیکنی است که من می خواهم. این چیزی است که من به آنها گفته ام. من تیاگو را به خوبی می شناسم. با رومنیگه و سامر درباره او حرف زدم و صبر خواهیم کرد تا ببینیم چه می شود.»
گواردیولا درباره دلیلش برای خواستن آلکانتارا گفت: بایرن به یک هافبک دیگر احتیاج ندارد اما من با باشگاه درباره ایده ای که در ذهن دارم و دلیل خاصی که تیاگو آلکانتارا را می خواهم صحبت کردم. من نظرم را دادم و منتظر جواب مدیران هستم. اگر آنها بگویند نه، اشکالی ندارد.