به گزارشافکارنیوز،علی کفاشیان پس از بازی نمادین تیم فوتبال ایران و تیم سال ۹۸ که دیشب(شنبه) در استادیوم آزادی برگزار شد، در جمع خبرنگاران ابتدا در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون تلاشی برای نرفتن محمدرضا خلعتبری به لیگ امارات انجام می‌دهد یا خیر؟ اظهار کرد: خلعتبری قرارداد مفصلی را قبل از بحثممانعت از حضور بازیکنان ایرانی در لیگ امارات با تیم عجمان بسته است. اگر بخواهند خسارت سنگینی از این بابت بگیرند که نمی‌شود. به هر حال خود بازیکن در این باره تصمیم لازم را می‌گیرد. ما به عنوان فدراسیون از وقتی که این ماجراها پیش آمد، به هیچ بازیکنی مجوز حضور در لیگ امارات را ندادیم. دیدید که به نکونام هم ندادیم و او با مبلغی حدود یک چهار پیشنهادی که داشت در یکی از باشگاه‌های داخلی ما ماند.

وی در واکنش به این که جلسه سه نفره ای که با فتح‌الله‌زاده و نکونام در روز شنبه(دیروز) به همین منظور بود و نکونام در استقلال قطعا ماندنی شد؟ گفت: در بحثنکونام از او حمایت کردیم تا مشکلاتی که بر سر راه ماندنش در فوتبال ایران وجود دارد برطرف شود و باشگاه بدهکار هم بدهی‌اش را قطعا به او بپردازد، اما در این باره هیچ جلسه سه نفره ای با فتح‌الله‌زاده و او نداشتم.

رییس فدراسیون در پاسخ به این سوال که ماه‌ها پیش اختلافاتی میان شما و وزارت ورزش و جوانان بود، اما همین وزارتخانه امشب مجاب شد از شما تقدیر کند؟ گفت: به هر حال به خاطر موفقیت‌هایی که تیم‌های ملی ما به دست آوردند این تقدیر صورت گرفت. البته اختلاف‌ها در کار همیشه وجود دارد.

وی در واکنش به این که پس هیچ استعفای اجباری دیگری در کار نیست؟ گفت: خیر. هیچ استعفای اجباری در کار نیست.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که چرا بازیکنان تیم‌های فوتبال و فوتسال بانوان برای تقدیر از جایگاه به پایین دعوت نشدند؟ خندید و گفت: احتمالا گرمشان بوده است! البته می دانید این‌ها از راه دور هم آمده بودند و خسته شده بودند و سخت شان بود از جایگاه به پایین بیایند. این مسیر پله‌های زیادی هم داشت و آنها را خسته‌تر می‌کرد(با شوخی و خنده) البته ما مشکلی برای حضور بانوان نداشتیم.

کفاشیان در واکنش به این که تکلیف باشگاه‌های بدهکار از جمله پرسپولیس و استقلال که بدهی سنگینی داشتند، چه شد، چون دور از تصور است که لیگ امسال بخواهد بدون حتی یک تیم برگزار شود؟ اظهار کرد: مشکل بدهی‌ها حل شد. اول این که باید مشخص شود که این بدهی‌ها دقیقا چقدر است، چون شاید حدود چهار پنجم طلبکاران باشگاه‌ها اصلا شکایتی نکرده‌اند و این درست نیست که ما پول را فقط به کسانی بدهیم که زور زده‌اند و تلاش کرده‌اند که با شکایت پول‌شان را بگیرند. باشگاه‌ها قبول کردند بدهی‌ها را هر چه که هست بپردازند و قرار شد که این بدهی‌ها هم قسط بندی شود و از محل درآمدشان طی فصل آینده برداریم.

کفاشیان همچنین با تکذیب شایعه درخواست کارلوس کیروش برای برگزاری نیم فصل دوم لیگ برتر بعد از جام جهانی گفت: این شایعهای بیش نیست و اصلا خنده دار است. مگر میشود که ما نیم فصل دوم لیگ را بعد از جام جهانی برگزار کنیم. یک مربی حرفهای اصلا چنین درخواستی از ما نمیکند. ما تعداد روزهای درخواستی کیروش برای برگزاری اردوها را به طور دقیق محاسبه نکردیم، اما تقریبا برنامه اش مشخص است و این برنامه با برنامه مسابقات لیگ هم هماهنگ میشود.