به گزارشافکارنیوز،نظری جویباری در خصوص اظهارات علی اکبریان بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس که به حبس ابد محکوم شده است اعلام کرد فقط نظری جویباری پیگیر کارهای او است اظهار داشت: علی اکبریان یک ورزشکاری بود که همه او را می‌شناسیم. او در استقلال و پرسپولیس بازی کرده است حالا یک خطایی مرتکب شده وظیفه تک تک ما است از او حمایت کنیم، کمک کنیم و دست این بچه را بگیریم حالا یک اشتباهی مرتکب شده باید تلاش کنیم از این منجلاب نجات پیدا کند.

وی افزود: باید شرایطی فراهم شود تا او به جامعه برگردد، ورزشکارانی که دوباره مثل دیگران که به سمت اعتیاد رفتند اما پاک شدند و به جامعه برگشتند و خدمت کردند؛ علی اکبریان نیز این راه را طی کند.

قائم مقام سابق باشگاه استقلال در خصوص اینکه پرونده علی اکبریان در چه مرحله‌ای است گفت: پیگیری کارهایش را نمی‌توانیم به آن صورت انجام دهیم، به هر حال او یک محکومی است که حکم قطعی برایش صادر شده است و حالا می‌گویند عفو به او خورده و حکم حبس ابدش به ۱۵ سال رسیده است. انشاءالله ما هم بتوانیم برای او بعد از اینکه از زندان آزاد شد کاری انجام بدهیم، اکنون کاری از دستمان بر نمی‌آید. حکم ۱۵ سال حبس برای او در نظر گرفته شده است و باید آن را سپری کند ما دوست داریم کاری انجام بدهیم اما کاری از دستمان برنمی‌آید دست قوه قضاییه است آنها باید کمک کنند تا این ورزشکار به جامعه بازگردد.

نظری جویباری در خصوص اینکه آیا پیگیر اخبار باشگاه استقلال است اظهار داشت: من استقلالی‌ام تمام زندگی‌ام استقلال است حتی اگر در این تیم نباشم سعی می‌کنم از بیرون کمک کنم تا این مجموعه موفق باشد انشاءالله همه دست به دست هم بدهیم و امسال سومین ستاره قهرمانی آسیا را کسب کنیم که در نهایت باعثخوشحالی ما و هواداران خواهد شد.

وی در خصوص اینکه استقلال در فصل نقل و انتقالات مجتبی جباری را از دست داد گفت:جباری بازیکنی بود که از استقلال جدا شد خیلیها شاید بگویند رفتن او روی تیم تأثیر منفی بگذارد ولی من چنین اعتقادی ندارم. میگویم استقلال آنقدر بزرگ است که رفتن هیچ بازیکنی نمیتواند روی این تیم تأثیر منفی بگذارد. استقلال در فصل نقل و انتقالات بازیکنان خوبی را گرفته است انشاءالله از روز پنجشنبه در دیدار مقابل فولاد تبریز احساس خوبی برای قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا بزند.