به گزارش افکارنیوز،مهدی محمد نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر، گفت: با توجه به تقویم ورزشی فدراسیون و هر آنچه که بارها در جلسات هیات رئیسه مطرح و به تصویب رسیده بود، برنامه‌های عملیاتی فدراسیون به ویژه تیم‌های ملی(در ۱۸ رده مختلف) در اولویت قرار داشته و دارد. آمار منتشر شده از سوی شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان، حاکی از این مدعا است که فدراسیون فوتبال در یکسال اخیر نزدیک به ۱۰۰ اعزام برون مرزی داشته که به همین نسبت نیز تیم‌های خارجی که از آسیا و اروپا در مسابقاتی که فدراسیون فوتبال میزبان آن بوده به ایران آمده‌اند، ارائه خدمات به ۵۰۰۰ ورزشکار در یکسال اخیر نشان می دهد که فدراسیون وظیفه ذاتی خود را انجام داده است.

وی در ادامه بیان کرد: بعد از کسب موفقیت‌های اخیر در مسابقات رسمی و بین المللی، برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور موفق تیم‌های ملی، نوجوانان در جام جهانی ۲۰۱۳ امارات، تیم ملی فوتبال ساحلی در جام جهانی ۲۰۱۳ تاهیتی و تیم ملی بزرگسالان در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل انجام شده است اما به دلیل عدم تامین اعتبار و نداشتن منابع مالی در حال حاضر، علیرغم تمام تلاش های صورت گرفته، متاسفانه نمی‌توانیم اردوهای پیش بینی شده مانند اعزام تیم ملی فوتبال ساحلی به برزیل، تیم ملی نوجوانان به اردوی آلمان و تیم ملی بزرگسالان به اردوی لیسبون را اجرایی کنیم.

پس از صعود تیم ملی به جام جهانی، کارلوس کیروش گفته بود تنها در شرایطی به همکاریاش با فوتبال ایران ادامه میدهد که برنامههایش اجرایی شود، در غیر این صورت حاضر نیست در "سفر تفریحی" به برزیل همراه ایران باشد. در این شرایط به نظر میرسد حمایت مالی از فدراسیون فوتبال باید یکی از اولویتهای اصلی دولت جدید باشد تا تیم ملی ایران بتواند برای نخستین بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند.