به گزارش افکارنیوز، علی شجاعی اظهار کرد: من سال‎ها به عنوان سرپرست و مربی ذوب‎آهن در این تیم مشغول به کار بودم و از سال ۱۳۵۱ برای این تیم بازی کرده‎ام.

وی تصریح کرد: به خاطر این تیم از قراردادم گذاشتم، اما هم‌اکنون ذوب‎آهن را در وضعیتی می‎بینم که به هیچ عنوان شایسته جایگاه این تیم نیست و من تنها دلیل به این روز افتادن ذوب‎آهن را در مدیریت این باشگاه می‎دانم.

وی افزود: مدیرعامل این باشگاه می‌گوید بودجه نداشته‎ایم که تیم به این روز افتاده؛ برادر تو که نمی‎توانی برای این باشگاه درآمدزایی داشته باشی، بگذار و برو و جای خودت را به فردی توانمندتر بده.

شجاعی اضافه کرد: رشته‎های دیگر این باشگاه کجا رفتند، چرا منحل شدند و چه اتفاقی برایشان رخ داد و دیگر کجاست آن ذوب‌آهنی که سه سال نایب‎قهرمان لیگ شد و همگان به آن بارسلونای ایران می‎گفتند.

سرپرست سابق تیم فوتبال ذوب‎آهن تأکید کرد: یک سال و نیم در این تیم ایستادم و گفتم پول بازیکنان را هر طور شده بدهید و کاری نکنید که زمانی مجبور شویم ۱۰ میلیارد برای ماندن این تیم در لیگ برتر هزینه کنیم.

شجاعی اضافه کرد: آقای ابراهیمی می‎گفت بودجه نداریم، اما ببینید رویانیان و فتح‌الله‌زاده چه کارهایی را برای تیمشان انجام دادند، در صورتی‎که آقای ابراهیمی بودجه نداشت باید مانند همین مدیران عامل سرخابی به دنبال درآمدزایی می‌رفت؛ نه اینکه بنشیند و دست روی دست بگذارد.

وی با اشاره به باخت ذوب‎آهن در هفته نخست رقابت‎های لیگ برتر، عنوان کرد: چرا باید این تیم به یک تیم لیگ یکی آن هم با بازیکنان پا به سن گذاشته ببازد.

سرپرست سابق تیم فوتبال ذوب‎آهن گفت: در گذشته هر تیمی با ذوب‎آهن بازی داشت خود را از پیش باخته می‎دانست و تیمی بسیار خوش نام بود اما دیگر نشانی از آن تیم وجود ندارد.

وی با اشاره به مدیرعامل کارخانه ذوب‎آهن افزود: آقای سعدمحمدی که می‎دانم علاقه بسیاری به فوتبال دارد و کارهای بسیاری را نیز در مس کرمان انجام داده بود باید فکری به حال این تیم بکند.

شجاعی ادامه داد: کدام باشگاه ایرانی امکاناتی را که ذوب‎آهن در اختیار دارد را دارا است، این تیم دارای ورزشگاه و زمین تمرین اختصاصی است.

وی با اشاره به مدیران عامل گذشته این باشگاه اذعان کرد: مگر آقای آذری و دلیلی برای این تیم بد کار کرده بود که کنار گذاشته شدند.

شجاعی با بیان اینکه من عمر فوتبالی خودم را در این تیم سپری کردم و نسبت به این تیم تعصب دارم، گفت: این که قدم نخست ذوب‎آهن در ابتدای لیگ باشد دیگر چه امیدی به آینده این تیم وجود دارد.

سرپرست سابق تیم فوتبال ذوبآهن در پایان با بیان اینکه قباله این تیم به نام کسی نخورده است، افزود: به هر حال برای این تیم آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم باز هم به روزهای پرفروغ گذشته خودش بازگردد.