به گزارشافکارنیوز،محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه دیدار با خبرنگاران درباره سلطانی‌فر، وزیر پیشنهادی دولت آینده گفت: هنوز چیزی مشخص نیست، اجازه دهید رسما اعلام کنند، پس از آن نظرم را اعلام می‌کنم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که توصیه شما به وزیر آینده چیست، عنوان کرد: برنامه پنج ساله‌ کاملی نوشته شده که مسائل مختلف جوانان مورد توجه قرار گرفته شده است. می‌توان این را الگو قرار داد و از آن استفاده کرد.

وزیر ورزش و جوانان درباره جدایی ورزش و جوانان از یکدیگر، عنوان کرد: بستگی دارد، اگر ارزیابی دقیق صورت بگیرد بله موافقم، اگر نپخته باشد با این کار مخالفم.

عباسی درباره آخرین روز حضور در کنار خبرنگاران، گفت: با دوستان همراهی خوبی داشتیم. اینکه ما بالاترین افتخار تاریخ ورزش ایران را تجربه کردیم، جمعی از افراد، رسانه‌ها، استان‌ها و ورزشکاران همکاری کردند که آن را به غنیمت می‌شمارم.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که آیا حضور رسانه‌ها را در این مدت در کنار خودتان خوش‌یمن دیدید، عنوان کرد: ورزش ایران حاشیه زیاد دارد، سعی کردیم کنار بیاییم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا شهریور که در رأس امور هستید به مسائل جزئی می‌پردازید، اظهار داشت: تا آن زمان نمی‌توان به مسائل جزئی پرداخت و ما کلی به مسائل نگاه می‌کنیم. تا آخرین لحظه کار می‌کنیم و امیدواریم برنامه‌هایی که داشتیم را وزیر بعدی ادامه دهد.

عباسی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید در این مدت چه کسانی از دست شما ناراحت بودند، تصریح کرد: در این مدت چند نفری از روسا جابه‌جا شدند. اگر فرصت بود این جابه‌جایی به خوبی ثابت می‌شد. در این مدت فسادهایی بود که اگر می‌گفتم آن افراد مجرم شناخته می‌شدند. برای فضای پاک ورزش از گفتن آن ابا کردم، نمی‌گویم همه چهار پنج رئیس فدراسیون به این صورت بودند، در بین آنها روسای باوقاری هم داشتیم، اما در خلال آنها این اتفاق افتاد.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که پرسید چرا به مدت طولانی انتخابات کمیته به تعویق افتاد، اظهار داشت: ما بارها نامه نوشتیم، اما اعضا خطا کردند و خلاف قانون عمل کردند. ما برای اینکه فضای کشور آماده باشد خودمان را کنار کشیدیم.