به گزارش افکارنیوز،خولیو ولاسکو در حاشیه دور جدید اردوی تیم ملی والیبال در آستانه مسابقات قهرمانی مردان آسیا اظهار کرد: به طور کلی شرایط اردو خوب است. فرهاد قائمی به تمرینات رسیده است ولی به دلیل مصدومیت هنوز به سطح ایده‌آل برنگشته است. موسوی هم تمرینات خود را انجام می‌دهد ولی فعلا پرش نمی‌کند. او مشکل زیاد بزرگی ندارد اما فعلا زیاد روی او فشار نمی‌آوریم تا مساله‌ای پیش نیاید. سایر افراد هم مشکلی ندارند.

وی افزود: شهرام محمودی هم به دلیل گرفتاری شخصی و اینکه همسرش یک عمل جراحی داشت، یک روز در تمرین غیبت کرد. البته قدری هم دچار گرفتگی عضلات بین دنده‌ای است. اما خوب مشکل خاصی ندارد. در مجموع از شرایط اردو و تمرینات راضی هستم.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره برنامه‌های پیش روی خود نیز گفت: در این دوره هم مثل اردوهای قبلی همان تمرینات را انجام می‌دهیم با این تفاوت که روی بعضی از مسایل تاکید بیشتری می‌کنم و از بازیکنان می‌خواهم دقت بالاتری داشته باشند. فعلا در تمرینات بیشتر به پوشش نقاط ضعف می‌پردازیم.

ولاسکو درباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی والیبال نیز خاطرنشان کرد: تاریخ برگزاری تورنومنت امریکای جنوبی تغییر کرد. به همین دلیل مجبور شدیم تا در یک برنامه تدارکاتی دیگر شرکت کنیم. خیلی خوشحال شدیم که روسیه با بازی تدارکاتی ایران موافقت کرد. همانطور که می‌دانید ایتالیا هم برای شرکت در این تورنومنت اعلام آمادگی کرده است. منتظر هستیم که مصر هم به دعوت ما پاسخ دهد. مربی تیم ملی والیبال مصر برای برگزاری چند دیدار دوستانه با من صحبت کرده بود. امیدوار هستم که در اسلوونی هم چند مسابقه دوستانه داشته باشیم.

وی با ابراز رضایت از برنامههای تدارکاتی تیم ملی گفت: ما در برنامه سفر به امریکای جنوبی ۹ مسابقه تدارکاتی داشتیم. اما بعد از لغو آن، خوشبختانه بازیهای دیگری هماهنگ شد. فکر میکنم برنامه پیش رو برای آمادگی تیم پیش از مسابقات آسیایی مناسب است.