به گزارش افکارنیوز،محمد رویانیان پس از بررسی پرداخت‌های سازمان لیگ و فدارسیون فوتبال در خصوص حق پخش تلویزیونی و بلیت فروشی به باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: همه می‌دانند که تنها بازی‌های استقلال و پرسپولیس پخش زنده می‌شود اما ای هواداران پرسپولیس می‌خواهم حرف های من را بشنوید، بابت یک فصل تنها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بابت حق پخش تلویزیونی و تبلیغ‌ها به من دادند. سهم ما از این درآمدها سه درصد است. در کدام بازی ها ورزشگاه آزادی این طور پر می‌شود و تبلیغات می‌کند، اما فقط یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به من دادند و می‌گویند صدایم در نیاید.

وی افزود: پس بقیه پول ها کجا می‌رود؟ چه منطقی در پرداخت‌ این پول ها به باشگاه ها وجود دارد؟ من حرف زیاد دارم، ما مگر چند باشگاه در لیگ برتر داریم که از ۴۰ میلیارد، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون به من دادند. تمام بازی‌های زنده در ورزشگاه آزادی که به اجاره ما در می‌آید تا مسابقه برگزار ‌شود ما میهمان آن هستیم. پس چرا درآمدها را به ما نمی‌دهند؟

مدیرعامل پرسپولیس تاکید کرد: حدود ۶ ماه در نوبت بازرگانی صدا و سیما بودم و درخواست یک تبلیغ بازرگانی را داشتم که ۹۰ میلیارد تومان برای آقایان سود داشت، ۶ ماه در صف ماندم اما چی‌توز، بستنی، گربه و همه چیز را تبلیغ کردند اما نوبت به ما و باشگاه پرعظمتی به نام پرسپولیس رسید زیرآب ما را زدند.

رویانیان ادامه داد: آقایان اینقدر به ما نه گفتند تا رفتم یک تلویزیون ماهواره‌ای زدم و رفتند از من شکایت کردند. سوال من اینجاست آقای ضرغامی شما که در تبلیغ های خودتان به من بعد از ۶ ماه هیچ جوابی نمی‌دهید و حالا هم ناراحت می‌شوید من این کار را کردم. من چطور باید برای باشگاه درآمدزایی کنم؟ وقتی که هیچ چیز دستم نیست واقعا برای من جای سوال است.

وی تاکید کرد: از حق پخش تبلیغات دور زمین هم به نظر شما چه چیزی به باشگاه می‌دهند؟ این پول ها برای ما و استقلال است که در آزادی بازی می‌کنیم اما بابت پارسال فقط ۶۰۰ میلیون به من دادند و بابت کل حق پخش تلویزیونی و همه چیز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دادند. کجای دنیا این طور است. برای پول بلیت فروشی هم فقط ۳۰۰ الی ۵۰۰ میلیون به من دادند اما می‌روند با پول ما ۵۳۵ میلیون دستگاه‌های الکترونیکی بلیت فروشی می‌آورند.

وی افزود: این پول ماست و نباید به سی میلیون بی احترامی کنیم. من بیکار نیستم هر روز بخواهم مصاحبه کنم و عشق این کار را هم ندارم، اما اگر من سکوت کنم هواداران این واقعیت‌ها را نمی‌دانند، من هیچ کاری به استقلال ندارم شاید آنها دوست ندارند از خودشان دفاع کنند اما اجازه نمی‌دهم تا روزی که هستم حق پرسپولیس از بین برود. به همین دلیل جلساتی با کفاشیان و فوتبالی‌ها داشتم تاحق خودمان را زنده کنیم و بگوییم وقتی استقلال و پرسپولیس پخش زنده دارند تبلیغات دور زمین بیشترین تبلیغ را در بازی‌های این دو تیم دارد پس چرا حق ما را نمی‌دهند؟ کی می‌خواهید به خواسته‌های فیفا و ای اف سی جامعه عمل بپوشانیم؟

مدیرعامل پرسپولیس در پایان خاطر نشان کرد:من امیدوارم که واقعا فکری به حال این کار شود چون من هم باید جواب مردم را بدهم. همانطور که در رسانهها یک تیم را به چالش میکشانند باید این را هم بدانند که این پولها کجا میرود برای چه هزینه میشود. یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به من دادند که فقط پول یک بازیکن است.