به گزارش افکارنیوز، خاویر فاوس در خصوص سفر تیم بارسلونا به سرزمین‌های اشغالی و دیدار با مسئولان اسرائیل و فلسطین که «تور صلح» نامیده شده، صحبت کرد.

بارسا پنج کلینیک ورزشی با کودکان اسرائیلی و فلسطینی برگزار خواهد کرد و فاوس اهداف این سفر را برشمرد: دو دلیل برای این کار وجود دارد. اولین هدف انجام کار کوچکی برای صلح است تا نشان دهیم چگونه ورزش و کودکان می‌توانند برای ساختن پلی بین دو جامعه مفید واقع شوند. این سفر همچنین به ترویج نام باشگاه در دنیای عرب که در حال تبدیل شدن به بازار تجاری مهمی برای ماست و در جامعه یهودیان کمک می‌کند.

در حالی که بارسلونا به دنبال تقویت دفاع میانی خود است، فاوس همچنین برنامه‌های باشگاه برای جذب یک بازیکن جدید پیش از پایان بازار نقل و انتقالات را تشریح کرد و گفت: برای جذب بازیکن جدید مشکل مالی نداریم. نمی‌خواهیم ولخرجی کنیم اما اولویت در این خصوص مسائل ورزشی است. به محض اینکه باشگاه برای جذب بایکنی به توافق رسید، دپارتمان مالی پول لازم برای این انتقال را پرداخت خواهد کرد.

معاون باشگاه همچنین در خصوص مسائل اخیر پیرامون فابرگاس گفت: او در باشگاه میماند. درست است که پیشنهادهایی وجود دارد اما نمیخواهیم او برود. فابرگاس قرارداد دارد؛ سرمربی و باشگاه میخواهند او بماند.