به گزارش افکارنیوز،اوشین ساهاکیان در صحبت‌هایی اظهار داشت: خوشحالم از اینکه با قهرمانی در آسیا دل مردم را شاد کردیم. در این دوره از رقابت‌ها همه تیم‌ها با همان نفرات قبل ظاهر شده بودند و مثل دوره‌های گذشته برای کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند.

وی افزود: ما برای رسیدن به این موفقیت فعل خواستن را صرف کردیم و وظیفه‌مان را به خوبی انجام دادیم تا به موفقیت رسیدم. بسکتبال ایران پیشرفت کرده و این طور نیست که کشورهای دیگر ضعیف شده‌اند. البته چین یک مقدار افت کرده بود و ما با کار دفاعی که انجام دادیم توانستیم حمله‌های چین را مهار کنیم و با اختلاف امتیاز توانستیم آنها را مهار کنیم.

ساهاکیان در ادامه اظهار داشت: در جلسات تیمی که با سرمربی تیم ملی داریم او تمام نکاتی را که به ما گوشزد می‌کند را در زمین از ما می‌خواهد و همین موضوع باعثمی‌شود که ما نتایج خوبی را کسب کنیم. اگر این روند ادامه داشته باشد، می‌توانیم در مسابقات آینده نتایج خوبی را کسب کنیم.

سخت‌ترین بازی ما بازی مقابل چین بود ما برای انتقام گرفتن دوره قبل به مصاف اردن رفتیم. اردنی‌ها همیشه زمانی که از لحاظ فنی کم می‌آورند شروع به بداخلاقی می‌کردند. همان طور که در طول بازی شاهد بودیم آنها مدام بداخلاقی می‌کردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بازی با فیلیپین خیلی به ما فشار وارد شد جو سالن بر علیه ما بود و ما نتوانستیم خوب شروع کنیم. از ۱۰ دقیقه دوم بسیار عالی بازی را شروع کردیم و سوار بازی بودیم. در بازی قبلی مقابل چین تایپه خیلی دوندگی داشتیم و این موضوع باعثخستگی ما شده بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از تیم‌های خارجی پیشنهاد دارید یا خیر، ‌ گفت: پیشنهادهای زیادی ندارم و تنها از کشور چین پیشنهاد دارم.

ساهاکیان در پایان گفت: ما قطعا در جام جهانی نتایج بهتری نسبت به بازیهای آسیایی کسب خواهیم کرد، مطمئنم با کمک کادرفنی و مسئولان فدراسیون میتوانیم در جام جهانی نمایش خوبی از خود به جای بگذاریم.