به گزارش افکارنیوز، ۲۲ ماه از سرپرستی حجت الله خطیب در فدراسیون کشتی می گذرد. مدیر کل سابق تربیت بدنی تهران و مدیرعامل پیشین پرسپولیس، ۱۶ ماه است که از مهلت قانونی سرپرستی‌اش بر فدراسیون کشتی گذشته است. او معتقد است که چون رییس فدراسیون کشتی روسیه گفته ایران اصلی‌ترین رقیب روسیه در کشتی دنیاست پس مدیریتش موفق بوده، چون پیش از این صاحبنظران کشتی دنیا برای ایران احساس نگرانی می‌کرده‌اند!

فدراسیون این روزهای کشتی، برای اعزام تیم‌هایش به رقابت‌های بین‌المللی مشکل دارد. نوجوانانش به خاطر نداشتن پول از هتل محل اقامت‌شان در مغولستان بیرون انداخته می‌شوند.(که البته سرپرست فدراسیون آن را تکذیب می‌کند) عدس پلو، غذای شاهانه اردوهای تیم ملی‌اش به حساب می آید، کارمندانش چند ماه است که حقوق نگرفته‌اند، امسال حتی نتوانسته در آسیا قهرمانی همیشگی‌اش را حفظ کند و در رقابت‌های قهرمانی جهان(نوجوانان و جوانان) با روسیه اختلاف ۳۰ امتیازی دارد. پس چطور سرپرست فدراسیون کشتی می‌گوید که " تا دو سال دیگر کشتی روسیه به گردپایش نمی‌رسد؟ "

مشخص نیست که آیا خطیب واقعیت‌ها را نمی‌بیند و اطلاعات غلط به او می‌رسد یا هم چنان تلاش دارد در جنگ با دشمنان خیالی‌اش - ‌که آنها را رسانه‌ها و عده‌ای از بیرون! می‌خواند – خود را فاتح بنامد؟ آیا نابسامانی‌ و آشفتگی در فدراسیون کشتی از چشم خطیب دور مانده است؟ آیا نمی داند اردونشینان تیم ملی که قرار است چند هفته‌ دیگر به رقابت‌های جهانی اعزام شوند برای فرار از عدس پلوهای کذایی و جبران پروتئین و ویتامین از دست رفته در تمریناتشان دست به کار شده‌اند و از جیب خودشان گوشت و میوه خریده‌اند؟ آیا با هشتمی در کشتی فرنگی نوجوانان جهان و اختلاف ۳۵ امتیازی با روسیه‌ای که قهرمان شده می‌خواهد کاری کند که روسها به گرد پایشان نرسند یا با اختلاف ۲۳ امتیازی با روسها در مسابقات کشتی فرنگی جوانان جهان؟

شاید به راستی به خطیب اطلاعات غلط داده می‌شود، اما چرا سعی می‌کند گوشش را به روی اخبار رسانه‌ها ببندد و واقعیات را نشنود؟ چرا او به جز یکی، دو رسانه معدود و برنامه تلویزیونی خاص که تنها حرف‌هایش را تایید می‌کنند، پاسخگوی سایر رسانه‌ها نیست؟ هر چند که وقتی می‌خواهد پاسخگو باشد هم از کوره در می‌رود و برخورد بدی از خود نشان می‌دهد.

نمونه‌اش را مدتی پیش در یکی از برنامه‌های تلویزیونی دیدیم که خطیب با مجری و کارشناس برنامه " روح پهلوانی " چه برخوردی داشت. نمونه تازه‌ترش هم در هفته‌ گذشته بود که خطیب گزارشگر برنامه " دوربین خبرساز " را از فدراسیون بیرون انداخت و البته بعد از آن اعلام کرد که چنین مساله‌ای نبوده و رسانه‌ها به آن دامن زده اند.

کاش خطیب می دانست که دل همین رسانه‌ها برای کشتی و موفقیت آن می‌تپد و همه دوست دارند کشتی ایران طوری پیشرفت کند تا روسیه تا دو سال دیگر به گرد پایش نرسد، اما ای کاش این حرف‌ها مبنای واقعی داشت و دست کم‌ اندک اتفاق خوشایندی در این آشفته بازار کشتی ایران دیده می‌شد تا مردم و رسانه‌ها کمی به آینده کشتی با مدیریت خطیب خوش بین باشند.

اما فدراسیون خطیب هیچ علائمی از خود نشان نمیدهد که دلمان را خوش کنیم که روسها به گرد پایمان نخواهند رسید.