به گزارش افکارنیوز، امیر عابدینی در مورد حرف‌های کی‌روش مبنی بر تعطیلی لیگ برتر اظهار داشت: روزی گفتم مربی‌ای باید به فوتبال ایران بیاید که مدیریت بر او غالب باشد اما اینکه کی‌روش هر روز یک حرف می‌زند معنایش این است که به این نتیجه رسیده که می‌تواند هر تصمیم بگیرد و ما هم باید تصمیماتش را اجرایی کنیم. چون اردو گذاشته و این اردو لغو شده است. برنامه داده است و این برنامه اجرا نشده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر تاج در سازمان لیگ هم باید پاسخگوی باشگاه‌ها باشند و باید برنامه‌های لیگ اجرا شود. از سویی دیگر AFC هم به ما اجازه نمی‌دهد لیگ تعطیل شود و کسی که این وسط باید هماهنگ کننده برنامه‌های سازمان لیگ و تیم ملی باشد فدراسیون فوتبال است که چون رئیس فدراسیون نظام فوتبال را بلد نیست و نمی‌تواند تعامل و انطباق بین برنامه‌های تیم ملی و سازمان لیگ ایجاد کند، این مشکلات پیش می‌آید زیرا هم کی‌روش درست می‌گوید هم حرف سازمان لیگ منطقی است. لیگ باید برگزار شود.

عابدینی تصریح کرد: اگر به طور متوسط هر باشگاه برای این فصل لیگ ۲۰ میلیارد تومان هزینه کرده باشد در مجموع ۳۶۰ میلیارد تومان برای لیگ هزینه شده است. برخی از باشگاه‌ها غنی هستند و برخی فقیر. با این حال همگی آنها با بازیکنان قرارداد امضا کردند هزینه کردند و وارد مسابقات شدند. AFC اجازه تعطیلی مسابقات لیگ را به ما نمی‌دهد. از سویی دیگر چه کسی می‌تواند به باشگاه‌ها بگوید که بازیکنان ملی خود را استفاده نکنند. باشگاه یک میلیارد تومان برای جذب بازیکن ملی‌پوش داده است و می‌خواهد از این بازیکن ملی‌پوشش استفاده کند.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ در مورد اینکه راه حل این مشکل چیست، گفت: راه حل این است که کی‌روش نظرات، برنامه‌ها و راهکار خود را به سازمان لیگ ارائه کند و سازمان لیگ با باشگاه‌ها جلسه می‌گذارد و سعی می‌کند نظرات کی‌روش را با برنامه لیگ و جام حذفی منطبق کند ولی ممکن است بخشی از خواسته‌های کی‌روش قابل اجرا نباشد به این ترتیب به او می‌گوییم که این بخش از برنامه یا نظراتت اجرایی نیست و باید در این بخش‌ها تغییر ایجاد کنیم. با شاخ و شانه کشیدن و تهدید کردن فوتبال راه به جای نمی‌برد.

عابدینی تصریح کرد: مشکل اصلی این مسئله ضعف مدیریت علی کفاشیان است که روی کمیته‌های فدراسیون نظارتی ندارد. در بخش تیم‌های ملی نیز با همین مشکل مواجه است و فدارسیون ملوک‌الطوایفی اداره می شود. کی‌روش فقط یک مثال به ما بگوید که کدام کشور لیگش را به خاطر جام جهانی تعطیل کرده است. انگار ما فقط منتظر دستور کی‌روش بودیم که لیگ را تعطیل کنیم.

وی افزود: اگر ما لیگ را تعطیل کنیم فوتبال ما ۴ سال درجا میزند. قرار نیست که ما فقط یک بار به جام جهانی برویم. جوانانی که اکنون در لیگ هستند با تعطیلی لیگ از دور فوتبال خارج میشوند. توقع از کیروش این است که دقیقا مثل یک دانشمند فوتبال صحبت کند. نه آنکه به گونهای سخن بگوید که ما را به تردید بیندازد تا فکر کنیم کاسهای زیر نیمکاسه است.