به گزارش افکارنیوز، ناصر محمدخانی در خصوص وضعیت پرسپولیس برای دربی جمعه گفت: با توجه به اینکه پرسپولیس در بازی با فولاد چهره متفاوتی را از خود نشان داد به نظرم در روزهای آفتابی به استقلالی برخورد کرد که کمی سایه بر روی این تیم افتاده است.

وی افزود: با پیروزی مقابل فولاد کار دایی راحت تر شد و اعتماد به نفس به پرسپولیس برگشته و به نوعی کفه ترازو به برد پرسپولیس سنگینی می‌کند اما در دربی تیمی برنده است که ۹۰ دقیقه با تمرکز باشد و حتی از فرصت‌های مرده خود استفاده کند.

محمدخانی ادامه داد: ما در روزهایی هستیم که سالگرد شش‌تایی‌ها است. به هر حال این نتیجه چه بد یا خوب همیشه در خاطره‌ها می‌ماند و فکر کنم هر ۳۰ یا ۴۰ سال یک بار تکرار می‌شود. این بازی‌ها واقعاً دیدنی است و تکرارش سخت. اگر پرسپولیس ۶ گل بزند، خوشحال می‌شویم. اما شرایط سخت است و استقلال با قلعه‌نویی و بازیکنانش خطرناک و غیرقابل پیش‌بینی است. من به پرسپولیسی‌ها نصیحت می‌کنم همه چیز را فراموش کنند و فقط خیال کنند در یک تک‌بازی باید خود را ثابت کنند. البته همه دوست داریم مساوی نشود.

محمدخانی درباره خاطره شیرینش از دربی‌ها گفت: پاس‌های علی پروین که من آنها را تبدیل به گل می‌کردم مانند خط‌کش بود. استاد پروین پاس‌هایی به من می‌داد که با یک اشاره و حتی برخورد کوچک دروازه حریفان را باز می‌کرد. بهترین خاطره من پیروزی سه بر صفر مقابل استقلال بود که باعثشد با پیروزی بعد از دربی با شاهین قهرمان شویم البته من سال ۶۵ را هرگز فراموش نمی‌کنم چون بازیکنانی داشتیم که از خود گذشتگی داشتند و در شرایطی بیرون از زمین می‌آمدند که باور کنید برخی آنها مانند یک جسم بی حرکت بودند. انشالله پرسپولیس هم بتواند روز جمعه با دایی موفق شود.