به گزارش افکارنیوز، وحید هاشمیان درباره داربی ۷۵ اظهار کرد: پرسپولیس و استقلال هر دو تماشاگران زیادی دارند و داربی واقعا فقط یک مسابقه فوتبال نیست. همه این بازی را می‌بینند و همین مساله بعضا باعثاسترس بازیکنان، مربیان و داوران می‌شود که نهایتا می‌بینیم گاهی اوقات بازی‌های خوبی از آب درنمی‌آید. امیدوارم در این داربی هر دو تیم بتوانند فارغ از حساسیت‌ها بازی زیبایی را به نمایش بگذارند تا مردم از آن لذت ببرند.

پرسپولیس با جذب خلعتبری تیم‌تر شد

بازیکن سابق پرسپولیس درباره شانس این تیم در این داربی تصریح کرد: پرسپولیس با گرفتن محمدرضا خلعتبری تیم‌تر شد. در خط حمله این تیم خلاء چنین بازیکنی واقعا احساس می‌شد؛ هرچند آنها نفرات خوبی دارند. پرسپولیس با برد اخیری که مقابل تیم قدرتمند فولاد به دست آورد در وضعیت روحی خوبی قرار گرفته و تجربه نشان داده است که چنین شرایطی پیش از داربی انگیزه بازیکنان را افزایش می‌دهد.

ستاره‌ها تعیین‌کننده نتیجه داربی نیستند

هاشمیان در واکنش به اینکه برخی هم معتقدند استقلال با ملی‌پوشان متعددی که دارد، شانس بیشتری دارد به ایسنا گفت: استقلال بازیکنان باکیفیت و باتجربه‌ خوبی دارد اما هیچ وقت ستاره‌ها نتیجه یک بازی را مشخص نمی‌کنند. البته در مواقع حساس و زمانی که کار گره می‌خورد، نقش ستاره‌ها می‌تواند تعیین‌کننده باشد اما اگر یک تیم برنامه مشخصی نداشته باشد قطعا با مشکل مواجه خواهد شد. بارها شاهد این بودیم که یک تیم بدون ستاره اما با برنامه توانسته یک تیم پرستاره بی‌برنامه را شکست دهد. هر دو تیم نفرات خوبی دارند و آرزو می‌کنم هم استقلال و هم پرسپولیس بتوانند بازی زیبایی را به نمایش بگذارند. نتیجه داربی را نمی‌توانم پیش‌بینی کنم اما امیدوارم پرسپولیس نتیجه خوبی بگیرد.

تیمی در آلمان گرفتم که هفدهم شده بود و ۶۳ گل خورده داشت!

سرمربی باشگاه نیندورفر آلمان که در لیگ دسته پنجم این کشور حضور دارد، درباره شرایط تیمش به ایسنا گفت: فعلا در هفته پنجم قرار داریم. تا هفته سوم دو مساوی و یک باخت به دست آوردیم که اگر چه شروع کار فوتبالی‌مان خوب بود اما در نتیجه‌گیری موفق نبودیم. بعد از آن در دو هفته اخیر توانستیم مقابل دو تیم قدرتمند لیگ که در رده‌های بالایی جدول هم قرار دارند، دو پیروزی ارزشمند را به دست بیاوریم. روند تیم مطلوب است و امیدوارم در آینده هم نتایج خوبی بگیریم.

وی در پاسخ به اینکه چه جایگاهی را برای تیمش در انتهای فصل پیش‌بینی می‌کند، اظهار کرد: این تیم پارسال در رده هفدهم قرار گرفت و ۶۳ گل خورده داشت. وقتی مسئولیت این تیم را برعهده گرفتم می‌دانستم کار بسیار سختی را پیش‌رو دارم. سرمربیگری این تیم را پذیرفتم چون احساس می‌کنم می‌تواند تجربه خوبی برای من باشد. همه تلاشم را می‌کنم تا این تیم را از جایگاه‌هایی که پیش از این داشته، بالا بیاورم.

برگزاری فشرده لیگ با هدف فرصت‌سازی در پایان رقابت‌ها برای تیم ملی، غلط است

هاشمیان درباره موضوع هماهنگی برنامه اردوهای تیم ملی و مسابقات باشگاهی که این روزها اولویت تصمیم‌گیری در فوتبال ایران است، به ایسنا گفت: تیم ملی در اردوها و بازی‌های تدارکاتی می‌تواند پیشرفت کند اما همه می‌دانیم از درون یک لیگ منظم و بدون وقفه‌های طولانی بازیکنان خوب و آماده بیرون می‌آیند. با تعطیلی‌های طولانی مخالفم و همین‌طور این نظریه که لیگ را فشرده برگزار کنیم تا در انتهای فصل چندماهی برای تمرینات ملی باقی بماند را هم قبول ندارم.

بازیکنان ایرانی از نظر بدنی طاقت فشردگی بازی‌ها را ندارند

وی در توضیح نظراتش افزود: سال‌ها در لیگ ایران بازی کردم. بازیکنان ایرانی به خاطر شرایط بدنی‌ و البته امکانات تمرینی که در اختیار دارند، توانایی انجام بازی‌های فشرده را نداشته و بعضا با آسیب‌دیدگی‌های پرشماری مواجه شده و کیفیت عملکردشان هم پایین می‌آید. بنابراین نباید به آنها فشار زیادی آورد. فشردگی لیگ و بعد از آن وقفه‌های طولانی در هیچ کشور پیشرفته‌ای وجود ندارد. باید واقع‌بین باشیم. چندماه تمرین پیش از جام‌جهانی با قصد اینکه در جام‌جهانی شگفتی‌ساز شویم، معقولانه نیست، چون حتی عملکرد خوب تیم ملی در جام‌جهانی موید پیشرفت فوتبال ایران نیست. باید برنامه جامع و منسجم برای کار در فوتبال پایه و تقویت زیرساخت‌های فوتبال کشورمان داشته باشیم تا در آینده موفقیت‌های مطمئن بگیریم.

فدراسیون با نظرات کارشناسی و توقعات عمومی بهترین تصمیم را برای تیم ملی و باشگاه‌ها بگیرد

هاشميان همچنين در واکنش به اينکه طبق برنامه کيروش، ليگ ميتواند فشرده نباشد اما او خواسته تا مليپوشان در بعضي از زمانهايي که تيمهاي باشگاهي در آسيا يا جام حذفي بازي دارند، در اختيار نيز اظهار کرد: به هر حال کيروش هم مربي حرفهاي است و براي آمادهسازي تيم ملي برنامهريزي کرده است. از طرفي نمايندهها ايران در آسيا هم دوست دارند در ليگ قهرمانان نتيجه بگيرند. فکرميکنم مسوولان فدراسيون بايد بررسيهايي که کارشناسان انجام داده و نيز توقعات عموم مردم از فوتبالمان، بهترين تصميم را در اين باره بگيرند.