به گزارش افکارنیوز، امیر قلعه‌نویی پس از پایان تمرین روز گذشته استقلال درباره شرایط این تیم برای دیدار روز جمعه مقابل پرسپولیس اظهار داشت: خدا را شکر شرایط بدی نداریم و اگر آن یک امتیاز را از ما کسر نمی‌کردند امتیازات خوبی داشتیم. همانطور که هوشنگ نصیرزاده هم گفت کسر امتیاز از تیم‌ها طبق قانون فیفا غیر قانونی است.

وی افزود: هم استقلال و هم پرسپولیس بر خلاف گذشته در بالای جدول قرار دارند که امیدوارم این مسئله باعثشود تا ۲ تیم با انجام بازی جوانمردانه همراه با مسائل تاکتیکی نمایش خوبی در میدان داشته و تماشاگران از این دیدار لذت ببرند.

سرمربی استقلال درباره اینکه چقدر این دیدار برای آنها حساس است، عنوان کرد: صددرصد این دیدار حساس است و اگر بگوییم نه دروغ گفته‌ایم. شما نگاه کنید برای سایر بازی‌های این ۲ تیم جمعیتی چون بازی دربی به ورزشگاه نمی‌آیند. همین مسئله نشان می‌دهد که این بازی چقدر حساس است.

قلعه‌نویی در مورد اینکه تماشاگران استقلال حاضرند استقلال قهرمان آسیا نشود اما در دربی‌ها پیروز شود، گفت: این مسئله به دلیل حساسیت این بازی است.

وی با بیان اینکه استقلال ۲،۳ مصدوم دارد، تصریح کرد: تیم پزشکی استقلال در تلاش است که همه مصدومان را برساند ولی امروز نتیجه نهایی در خصوص برخی از بازیکنان مصدوم مشخص می‌شود که در بازی با پرسپولیس همراه استقلال هستند یا نه. با این حال هاشم بیک‌زاده و احمد جمشیدیان را به طور قطع در اختیار نداریم ولی سایر بازیکنان در حال تلاش هستند تا خودشان را به دربی برسانند.

سرمربی استقلال با درخواست از بازیکنان و تماشاگران خود عنوان کرد: از هواداران خواهش می‌کنم تنها تیم‌ خودشان را تشویق و به تیم حریف احترام بگذارند. ضمن اینکه به بازیکنان گفتم کری‌خوانی و این چنین کارهای چیپ را کنار بگذارند تا هم شان و شخصیت خود و هم تیم حریف حفظ شود.

قلعهنویی درباره پیشبینی خود از نتیجه دربی گفت: نه تنها دربی بلکه هیچ بازی را پیشبینی نمیکنم چون نمیخواهم در کار خدا دخالت کنم.