به گزارشافکارنیوز، محمدصادق اکبری در خصوص دربی ۷۷ اظهار داشت: طبیعتا همه این موضوع را می‌دانند که دربی هم مثل همه بازی‌ها فقط ۳ امتیاز دارد اما به دلیل پیشینه و تاریخ این رقابت‌ها این بازی برای هواداران مهم و نتیجه‌اش حیاتی است.

وی افزود: امیدوارم که روز جمعه در حد و نام باشگاه پرسپولیس بازی کنند اما ما ۳ مطلب را در دستور کار خود داریم.

رئیس هیئت مدیره قرمزپوشان خاطرنشان کرد: اول اینکه با وجود مربی بادانش و فنی مثل علی دایی مشکل خاصی را حس نمی‌کنیم. بالاخره دایی در عرصه داخلی و بین‌المللی تجربه زیادی دارد و خودش هم بهتر از همه شرایط دربی‌ها را می‌داند.

وی افزود: سپس ما با بنزین سبز و جوانی بازیکنان‌مان که در فوتبال نیرویی تاثیرگذار و بسیار مهم است به مصاف باتجربه‌های آبی‌ها می‌رویم و الحمدالله با توجه به تلفیقی که از جوانان و باتجربه داریم خیالمان از خیلی بابت‌ها آسوده است. در مرحله سوم ما هوادارانی داریم که بسیار پرشور هستند و در بازی با فولاد باتوجه به حضور پرشورشان بی‌امان یار دوازدهم ما بودند. به نظرم این هواداران که همیشه در سختی‌ها پشت سر پرسپولیس بودند برگ برنده ما در روز جمعه هستند.

اکبری در پاسخ به سؤالی که آیا بازی را پیش‌بینی می‌کنید یا خیر، گفت: پیش‌بینی سخت است اما با توجه به بنزین سبزی که ما داریم، دو بر صفر آبی‌ها را شکست می‌دهیم که امیدوارم این موضوع محقق شود البته الان آرامش و تمرکز برای پرسپولیس بسیار مهم است و نباید زیاد بازیکنان را وارد فوتبال احساسی کنیم.

وی درباره احتمال حضور اعضای هیئت مدیره در کنار تیم نیز گفت: به دلیل شرایط خاصی که وجود دارد ما کنار تیم نباشیم بهتر است. سعی می‌کنیم از طریق کادر فنی و مدیرعامل در جریان امورات قرار بگیریم.

اکبري افزود: البته بعد از برد انشاءالله سعي خواهيم کرد از تلاشهاي انجام شده و همه جوره تقدير و تشکر شايستهاي از تيم داشته باشيم. البته من مطمئنم بازيکنان ما براي شادي دل هوادارانشان از هيچ تلاشي دريغ نخواهند کرد و قطعا براي رسيدن به هدف خود با تمرکز بالا و انگيزهاي که دارند فقط به خدمت به پرسپوليس فکر ميکنند که اميدوارم در نهايت منجر به پيروزي ما باشد.