به گزارش افکارنیوز، زلاتکو کرانچار در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های سپاهان و راه‌آهن شهر ری، اظهار کرد: ما فردا بازی دشواری در پیش داریم، چرا که راه‌آهن نیاز به نتیجه‌ دارد و شرایط به گونه‌ای است که ما هم نیاز به یک برد داریم و به طور قطع راه‌آهن مستعد است که ما را در اصفهان شکست دهد. من فیلم‌های بازی‌های راه‌آهن را نگاه کرده‌ام و باید بگویم که راه‌آهن سزوار این جایگاه در جدول نیست.

وی افزود: ما تمام تلاش خود را برای برد به کار می گیریم و تلاش خواهیم کرد که در بازی فردا با یک تمرکز خاص پیروز شویم.

کرانچار در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این که چرا مدافعان شما اصلا ضربه سر نمی‌زنند؟ گفت: شما مشکل را خوب ردیابی کرده‌اید و این نشان از عدم ثبات در خط دفاعی ما دارد اما مشکل ما بیشتر مربوط به این می‌شود که وقتی مدافعان ما توپ ها را دفع می‌کنند، هافبک های ما توپ های دفع شده را به خوبی جذب نمی‌کنند و این توپ ها در اختیار بازیکنان حریف قرار می‌گیرد و به همین دلیل روی دروازه‌ ما ایجاد خطر می‌کنند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: ما همگی این آگاهی را داشتیم که نویدکیا را در ابتدای فصل در اختیار نخواهیم داشت و به همین دلیل جباری را جذب کردیم که وارثنویدکیا باشد. جباری در تیم سپاهان است اما فکرش جای دیگر است، به همین خاطر من فعلا این بازیکن را کنار گذاشته‌ام تا خوب فکر کند، اما هنوز بازیکن ما است و این که برگردد یا نه به نظر هیات مدیره باشگاه بستگی دارد.

وی ادامه داد: وقتی جباری به سپاهان آمد از حمایت من، تماشاگران، باشگاه و تمام مردم اصفهان برخوردار بود، اما همان طور که گفتم ذهنش در اصفهان نیست. البته افشین و یعقوب کریمی نیز دیر به ما ملحق شدند و از لحاظ بدنی در شرایط خوبی به سر نمی‌برند. یعقوب کریمی در نوبت آخر تمرین ما دچار مصدومیت شد، اما ما خوشبختانه بازیکن جدیدی را در پست نویدکیا پیدا کردیم که آن احسان حاج صفی است.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان، افزود: همین نبود جباری و مصدومیت نویدکیا این سوال را مطرح می‌کند که ما باید از خارج بازیکن بیاوریم، اما اول باید وضعیت جباری روشن شود و به اعتقاد من در وهله اول به یک مهاجم نوک نیاز داریم که مانند خلعتبری بازی کند.

وی درباره اظهارات اخیر رویانیان در مورد خود، ادامه داد: خیلی تعجب کردم از شخص رویانیان که این صحبت‌ها را بر زبان آورده است، چرا که رویانیان یک فرد آبرومند است. شاید می خواسته طوری صحبت کند که تیتری که در دیناموزاگرب زده شده است به واقعیت تبدیل شود. شاید رویانیان از مطالبی خبر دارد که من ندارم. من یک شهروند آزاد هستم و خود تصمیم می گیرم که چه کنم و چه نکنم. البته رویانیان را درک می‌کنم، چرا که دو بازی حساس در پیش‌رو دارد و شاید می‌خواهد تیم سپاهان را بی‌ثبات کند که موفق نخواهد شد، چرا که در اصفهان این دروغ‌ها خریداری ندارد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در این خصوص تصریح کرد: رویانیان اعتماد به نفس ندارد و از تیم خود مطمئن نیست و این گونه صحبت می‌کند که فرافکنی کرده باشد، اما من از رویانیان ترسی ندارم و چیزی هم برای پنهان کردن نیست و ما هم مثل شما ایرانی‌ها ضرب المثلی در کرواسی داریم و من به رویانیان می گویم که " اول برود در خانه خود را جارو کند و بعد بیاید در خانه من را جارو کند. "

وی گفت: سپاهان بهترین و پرافتخارترین تیم ایران است و من به بازیکنان گفته‌ام که در بازی با داماش و فجر ابتکار عمل در دست خودمان بود. اما ما خود بازی را به حریف واگذار کردیم. من هیچ وقت به بازیکنانم عقب نشینی را توصیه نکرده بودم چرا که اعتقاد دارم بهترین بازی حمله است. بازیکنان ما ناخواسته عقب نشینی می‌کنند که اشتباه مطلق است. بازیکنان ما از نظر جسمانی و روحی در شرایط خوبی به سر می‌برند.

وی اظهار کرد: اگر من علیه جباری اقدام کرده‌ام به خاطر رفتار نامطلوب او بود که اصلا در شان یک بازیکن ملی‌پوش نیست. در سپاهان جای این گونه اعمال نیست و جباری باید به گونه‌ای رفتار کند که الگوی دیگران باشد، اما من که نمی‌توانم قراردادش را ملغی کنم. اگر جباری به سپاهان بازگشت نوبت باشگاه است که تصمیم بگیرد و حرکتی از خود نشان دهد. من طبق تجربه‌ای که در کرواسی داشته‌ام و سرمربی تیم ملی کرواسی بوده‌ام بازیکنان مشابه جباری را زیاد داشته‌ایم که با آنها نیز برخورد می‌کردم و در کرواسی هم اگر موفق شدم در اصفهان نیز می‌توانم چنین این بازیکنانی را مهار کنم.

وی خاطر نشان کرد: ما اگر دو تمرین آخرمان را هر هفته بدون تماشاگر برگزار میکنیم به خاطر این است که میخواهیم تاکتیکهای خاصی را در زمین پیاده کنیم، چرا که برخی از افراد میخواهند اطلاعاتی را یادداشت برداری کنند و معمولا در تمام دنیا دو تمرین آخر اصلی بدون تماشاگر برگزار میشود.