به گزارش افکارنیوز، حسن رحیمی، مهدی تقوی و رضا یزدانی آزادکاران اوزان ۵۵،۶۶ و ۹۶ کیلوگرم کشورمان شب گذشته حریفان خود را در مسابقات جهانی کشتی شناختند تا از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه عصر امروز به مصاف رقبای خود بروند.

سه آزادکار پر امید کشورمان براساس قرعهکشی کار بسیار راحتی برای حضور در فینال و گرفتن مدالی خوشرنگ پیش رو دارند. خوشبختانه سه آزادکار کشورمان در دور نخست با استراحت روبرو شده اند که این موضوع کمک زیادی به کشتی گیران ما خواهد کرد. از سوی دیگر هیچ یک از سه آزادکار کشورمان در کشتی های نخست خود حریف سر سختی را پیش رو ندارند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۳۴ کشتی گیر حضور دارند، حسن رحیمی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف رسول کالیف از قزاقستان می رود و در صورت برتری در دور سوم با برنده دیدار آندریف از بلاروس و کیم از کره جنوبی روبرو می شود. در گروه رحیمی نریمان اسرافیلوف از روسیه و گئورگی ادیریاشویلی از گرجستان و کانگ ایل یانگ از کره شمالی از دیگر نفرات سرشناسی هستند که رحیمی در صورت رسیدن به فینال باید با یکی از این نفرات دیدا کند.

در وزن ۶۶ کیلوگرم، مهدی تقوی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف برنت مت کالف از آمریکا می رود و در صورت برتری در دور سوم با برنده دیدار ابراهیم از قطر و کونتایف از بلاروس روبرو می شود. خابالاشویلی از گرجستان، ماگمود قربان علی یف از روسیه، صفریان از ارمنستان و یاکوپ گور از ترکیه از دیگر مدعیان در گروه تقوی هستند. در این وزن ۳۹ کشتی گیر به روی باسکول رفته اند.

در وزن ۹۶ کیلوگرمکه ۳۳ کشتی‌گیر وزن کشی کرده‌اند، رضا یزدانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با ایوان یانکوفسکی از بلاروس مسابقه می دهد. وی در صورت برتری در دور سوم با برنده مبارزه رضا یلدیریم از ترکیه و ساندو از کانادا روبرو می شود. در گروه یزدانی داتو کراشویلی از گرجستان، ینوکیان از ارمنستان و اولینیک از اوکراین از مدعیان محسوب می‌شوند.

رقابت های اوزان ۶۰، ۸۴ و ۱۲۰ کیلوگرم فردا (سه شنبه) و مسابقات وزن ۷۴ کیلوگرم روز چهارشنبه برگزار می شود.