به گزارش افکارنیوز، آرش برهانی درباره شکست ۲ بر صفر تیمش مقابل ذوب‌آهن، دیدار حساس مقابل بوریرام تایلند، شایعه جدایی‌اش از استقلال و مسائل دیگر صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

* مقابل ذوب‌آهن تا دقیقه ۵۰ با دریافت ۲ گل از حریف عقب بودید ولی در ادامه موقعیت‌های زیادی به دست آوردید که هیچ کدام تبدیل به گل نشد. چرا؟

- آنها تا دقیقه ۵۰ بازی در حالی ۲ گل به ما زدند که فقط ۳ موقعیت گلزنی داشتند در حالی که ما فرصت‌های زیادی داشتیم اما متاسفانه توپ‌های‌مان وارد دروازه نشد.

* چرا در این بازی این قدر به داوری اعتراض داشتید؟

- شخصاً یدالله جهانبازی را دوست دارم. او از داوران باشخصیت فوتبال ایران است ولی در این دیدار به اندازه یک نیم فصل اشتباه داشت. او باید ۳ پنالتی برای استقلال می‌گرفت. اگر ما روی یکی از همین پنالتی‌های گرفته نشده به گل می‌رسیدیم، شک نکنید روند بازی تغییر می‌کرد.

* این شکست قطعا از نظر روانی روی تیم برای بازی حساس مقابل بوریرام تاثیرگذار خواهد بود. چطور با این قضیه کنار می آیید؟

- اگر به این شکست نگاه مثبتی داشته باشیم می‌توانیم از آن درس بگیریم. می‌توانیم نقاط ضعف‌مان را آنالیز و آنها را برطرف کنیم تا مقابل بوریرام بی‌نقص ظاهر شویم، ضمن اینکه اگر مصدومان ما به این دیدار برسند تیم قوی‌تری خواهیم داشت.

* به نظرت استقلال در این فصل زیبا بازی می‌کند؟

- همه می‌گویند در دربی بد بازی کردیم ولی مقابل ذوب‌آهن بازی زیبایی را از استقلال شاهد بودیم. سوال من این است که آیا به بازی زیبا امتیاز دادند؟ به نظرم بهتر است زیبا بازی نکنیم ولی امتیاز بگیریم تا اینکه زیبا بازی کنیم و هیچ امتیازی کسب نکنیم.

* برخی‌ها معتقدند امیر قلعه‌نویی باید بیشتر از تو استفاده کند. فکر می‌کنی چرا برخلاف سال‌های گذشته کمتر بازی می کنی؟

- تمام تمرکز من روی آینده است و به قبل باز نمی‌گردم. اگر تا به حال صحبتی هم در این باره انجام نداده‌ام به این دلیل بوده که دوست نداشتم حاشیه‌‌ای برای استقلال به وجود بیاید و یا از صحبت‌هایم سوء‌برداشتی شود. تمام فکرم معطوف به موفقیت استقلال است. مطمئن باشید شرایط این گونه نخواهد ماند. در حال حاضر هم بازی با بوریرام را در پیش داریم و همه فکر و ذکرمان این است که به جمع ۴ تیم برتر آسیا راه پیدا کنیم.

* گفته می شود همه تمرکز استقلال روی قهرمانی در آسیا است به همین دلیل در مسابقات لیگ برتر دست به عصا پیش می‌رود. نظرت در این باره چیست؟

- در کل این موضوع را رد نمی‌کنم. ما یک سال و نیم برای رسیدن به این مرحله تلاش کرده‌ایم و دوست داریم نتیجه بگیریم. قهرمانی آسیا چیز کمی نیست. خود من به شخصه امیدوارم سومین قهرمانی آسیا را برای استقلال به ارمغان بیاوریم. همه تلاش ما معطوف این است که ستاره سوم را روی پیراهن استقلال بنشانیم.

* در حالی صحبت از قهرمانی در آسیا می‌کنی که مشکلات مالی فشار زیادی به تیم آورده است و بازیکنانی مثل مهدی رحمتی از این مسئله گله کرده‌اند، حتی امیر قلعه‌نویی گفته با این شرایط نباید انتظار ستاره سوم را داشت.

- ببینید بازیکن نباید فکرش درگیر مسائل مالی باشد چون مشکلات اقتصادی مانع تمرکز کامل او می‌شود. مسئولان باید بتوانند شرایطی را فراهم کنند که بازیکنان در این برهه مهم و حساس فقط روی دیدار با بوریرام و صعود از این مرحله تمرکز کنند.

* بوریرام در تهران نشان داد حریف دست و پا بسته‌ای نیست. فکر می‌کنید بتوانید با موفقیت از تایلند خارج شوید؟

- وقتی به بوریرام برخورد کردیم همه گفتند بازی آسانی داریم و عنوان کردند این تیم به نسبت سایر تیم‌ها ضعیف‌تر است ولی وقتی عملکرد آنها را مشاهده کردند، نظرشان تغییر کرد. این تیم چند بازیکن خوب دارد و از نظم تاکتیکی خوبی برخوردار است ولی با این وجود در تایلند با موفقیت از زمین خارج می‌شویم.

* نقل قولی از تو در یکی رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر این که با رفتن مجتبی جباری کارت در خط حمله استقلال سخت شده است. این مسئله را تایید می‌کنی؟

- وجود مجتبی در هر تیمی نعمت است. او به موقع به بازی سرعت می‌دهد و به موقع سرعت بازی را می‌گیرد. با حضور جباری در ترکیب تیم خیالم راحت بود که تا پایان بازی حداقل ۲ موقعیت گل خواهم داشت. غیبت جباری در استقلال خیلی احساس می‌شود و امیدوارم جایگزین خوبی برای او پیدا شود.

* اینکه گفته می‌شود به دلیل نیمکت‌نشینی قرار است در نیم فصل از استقلال جدا شوی صحت دارد؟

- جداییام از استقلال شایعه است. در سختترین شرایط رقابت کردهام و مطمئن باشید شرایطم تغییر خواهد کرد. در استقلال بلدم و میدانم چطور حقم را بگیرم.