به گزارش افکارنیوز، شهرام مجرد مسئول روابط عمومی هیئت بدنسازی و پرورش‌اندام با تایید خبر درگذشت محمد ذات‌پرور اظهار کرد: محمد ذات‌پرور رئیس هیئت پرورش اندام و بدنسازی گیلان صبح امروز دچار مرگ ناگهانی و در مسیر باشگاه تا اداره ورزش و جوانان گیلان دچار ایست قلبی شد و در بیمارستان آریا این شهر در گذشت.

وی افزود: محمد ذات‌پرور با تلاش و مکاتبات خارجی و تهیه کتاب‌ها و مجلات معتبر بدنسازی خارجی و ترجمه مطالب آن‌ها، توانست بدنسازی را در گیلان پایه ریزی کند و در این راه زحمات زیادی متحمل شده و با تشکیل کمیته پرورش اندام در فدراسیون وزنه برداری از سال ۱۳۵۱ مسابقات قهرمانی کشور در رشته پرورش اندام همزمان با اتمام مسابقات قهرمانی وزنه برداری کشور و در شب آخر، گیلان توانست همه ساله مسابقاتی تحت عنوان قهرمانی گیلان کسب شد.

مسئول روابط عمومی هیئت بدنسازی و پرورش‌اندام گیلان گفت: تیم گیلان با چهره‌های صاحب نامی همچون محمد ذات پرور، محمد تقی امیان، اسمعیل حقگو و سیف اله سرائی توانست ۷ سال در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کند که ره آورد آن کسب مدال‌های متعدد کشوری توسط محمد ذات پرور بود.

مسئول روابط عمومی هیئت بدنسازی وپرورش اندام گیلان بیان کرد: وی همواره در سال‌های ۵۱ الی ۵۷ دارای عناوین اول و دوم در کشور بود.

وی افزود: از سال ۱۳۸۴ رسما فدراسیون پرورش اندام تشکیل شد و متعاقب آن شهرستان‌ها با تشکیل هیئت‌های پرورش اندام در سراسر استان‌های کشور فعالیت خود را آغاز کرد، در هیئت استان گیلان غلامعلی والامنش زحمات زیادی برای توسعه پرورش اندام انجام داد و این ورزش را که سال‌ها در خاموشی بود با تقبل برگزاری مسابقات کشوری و اعزام تیم‌های مختلف پرورش اندام به مسابقات کشوری حمایت کرد.

به گزارش تسنیم، ورزش پرورش اندام در گیلان از ۱۳۲۷ بخاطر موفقیت جهانی مرحوم محمود نامجو و ورود وی به زادگاه خود مورد توجه قرار گرفت و میتوان گفت که پرورش اندام سابقه ۵۸ ساله در این استان دارد و البته اولین مسابقه رسمی در گیلان، سال ۱۳۴۴ انجام شد که در باشگاه تهران جوان واقع در میدان کوچک برگزار و در سه رده قدی انجام و درمجموع محمد ذات پرور بهعنوان آقای مسابقات و محمود ذات پرور نائب قهرمان و علی زیبا نظر سوم شد.