به گزارش افکارنیوز، در دیدار پایانی وزن ۷۴ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که از ساعت ۱۵:۳۰ امروز(چهارشنبه) عزت‌الله اکبری با شکست در فینال مقابل جردن باروس، دارنده مدال طلای المپیک و جهان مدال نقره را بر گردن آویخت.

اکبری در فینال با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب باروس شد و به مدال نقره دست یافت. با این مدال نقره ۹ امتیاز به جمع امتیازات کشورمان اضافه شد و در نهایت ایران با ۴۶ امتیاز بالاتر از روسیه ۴۴ امتیازی برای پنجمین بار و بعد از ۱۱ سال قهرمان جهان شد.

آخرین قهرمانی کشتی آزاد ایران در خارج از خانه در جهان، در سال ۱۹۶۵ میلادی بود که به ۴۸ سال پیش در منچستر انگلیس برمی‌گردد. البته ایران در سال ۲۰۰۲ تهران موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود که این قهرمانی در خانه به دست آمده بود.

عزت‌الله اکبری در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۳۹ کشتی‌گیر حضور داشتند در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۲ مقابل آلکساندر بورکا از مولداوی به پیروزی رسید و در دور دوم هم با نتیجه ۷ بر صفر از سد ماکاراشویلی از گرجستان گذشت. اکبری در دیدار یک‌هشتم نهایی با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل مورا بلانکو از کوبا به پیروزی رسید و گام به یک‌چهارم گذاشت. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۶ بر ۴ مقابل تاناکامی از ژاپن به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. اکبری در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل رشید قربان‌اف از ازبکستان به برتری رسید و فینالیست شد، اما در فینال مغلوب جردن باروس آمریکایی شد و صاحب گردن‌آویز نقره شد.

ایران پیش از این صاحب دو نشان طلا توسط حسن رحیمی در ۵۵ کیلو و رضا یزدانی در ۹۶ کیلو شده بود، مسعود اسماعیل پور در ۶۰ کیلو و احسان لشکری در ۸۴ کیلو دو مدال برنز برای ایران به ارمغان آورده بودند. بدین ترتیب ایران با دو مدال طلا، یک نقره و دو برنز و ۴۶ امتیاز به کار خود در چهل و چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان پایان داد.

* رده‌بندی وزن ۷۴ کیلوگرم به شرح زیر است:

۱- جردن باروس (آمریکا) ۲- عزتالله اکبری (ایران) ۳- شعباناف (بلاروس) و رشید قرباناف (ازبکستان)