به گزارش افکارنیوز، در پایان مراحل مقدماتی مسابقات ۳ وزن دوم چهل‌وچهارمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ساعت ۱۵:۳۰ عصر امروز در بوداپست مجارستان آغاز شده است، طالب نعمت‌پور و مهدی علیاری نمایندگان اوزان ۸۴ و ۹۶ کیلوگرم کشورمان با پیروزی مقابل حریفان به دیدار‌های فینال و رده‌بندی اوزان خود راه یافتند.

در وزن ۸۴ کیلوگرم که ۳۴ کشتی‌گیر حضور دارند طالب نعمت‌پور بعد از استراحت در دور نخست با پیروزی مقابل کشتی‌گیرانی از ونزوئلا، بلاروس و قزاقستان به نیمه‌نهایی رسید. وی برای حضور در فینال با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل جانیکوفسکی دارنده مدال برنز المپیک لندن از لهستان به پیروزی رسید و فینالیست شد.

نعمت‌پور برای کسب مدال طلا با سامان طهامسبی، کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل آذربایجان دیدار خواهد کرد. نعمت‌پور یک بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۰ مسکو مقابل طهماسبی به پیروزی رسیده بود.

مهدی علیاری در ۹۶ کیلو بعد از استراحت در دور نخست در دور دوم مغلوب آرتور آلکسانیان، دارنده مدال برنز المپیک لندن از ارمنستان شد که با توجه به حضور حریفش در فینال، شانس ادامه کار را پیدا کرد.

وی بعد از پیروزی مقابل کشتی‌گیرانی از بلغارستان و قزاقستان در شانس مجدد به دیدار رده‌بندی رسید. علیاری برای کسب مدال برنز با بالاز کیس، قهرمان سال ۲۰۰۹ جهان از مجارستان دیدار خواهد کرد.

* فینالیست‌های ۳ وزن دوم به شرح زیر است:

۶۰ کیلو:

ایوان کویلاکوف(روسیه) - ایوو آنگولوف(بلغارستان)

۸۴ کیلو:

طالب نعمت‌پور(ایران) - سامان طهماسبی(آذربایجان)

۹۶ کیلو:

آرتور آلکسانیان (ارمستان) - نیکیتا ملنیکوف (روسیه)