به گزارش افکارنیوز، مراسم وزن‌کشی سه وزن پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان امشب در بوداپست مجارستان برگزار شد که بیابانگرد، علیزاده و علی‌اکبری حریفان خود را شناختند و از ساعت ۱۵:۳۰ فردا روی تشک خواهند رفت.

افشین بیابانگرد نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم کشورمان در دور نخست با آتیلا لوای از اسلواکی دیدار خواهد کرد که در صورت پیروزی در مرحله بعد با برنده دیدار کشتی‌گیران اوکراین و چین مبارزه می‌کند. در این وزن ۳۹ کشتی‌گیر روی باسکول رفته‌اند که اسلام بیک آلبی‌یف قهرمان المپیک پکن از روسیه و کشتی‌گیران آذربایجان، قرقیزستان، ترکیه و ازبکستان در گروه بیابانگرد حضور دارند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۳۹ کشتی‌گیر حضور دارند هادی علیزاده پورنیا بعد از استراحت در دور نخست در دور دوم با مارک مادسن، نفر پنجم المپیک لندن و دارنده مدال نقره ۲۰۰۹ جهان از دانمارک دیدار خواهد کرد که در صورت پیروزی در دور سوم با برنده دیدار کشتی‌گیران لتونی و ژاپن مبارزه می‌کند.

رومن ولاسوف، قهرمان جهان و المپیک از روسیه و آرسن جولفالاکیان، دارنده مدال نقره المپیک لندن و برنز ۲۰۱۱ جهان از ارمنستان و سلجوق سبی، دارنده مدال‌های طلا و نقره ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ جهان از ترکیه در گروه علیزاده حضور دارند.

امیر علیاکبری در ۱۲۰ کیلو در دور نخست در دور دوم با آلکساندر چرنیتسکی از اوکراین دیدار میکند که در صورت پیروزی در دور دوم با برنده دیدار کشتیگیران عراق و سوئیس مبارزه خواهد کرد. در این وزن ۲۷ کشتیگیر وزنکشی کردهاند که کشتیگیران ترکیه و روسیه در گروه علیاکبری حضور دارند. مینجیان لوپز دارنده پنج مدال طلای جهان و المپیک در مسابقات امسال حضور ندارد.