به گزارش افکارنیوز، فرنگی‌کار وزن ۸۴ کیلوگرم کشورمان در فینال رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان با غلبه بر حریف خود از تیم کشتی آذربایجان به مدال طلای جهان دست پیدا کرد.

در دومین روز از چهل‌وچهارمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ساعت ۱۵:۳۰ امروز(شنبه) در ورزشگاه پاپ لازلو بوداپست مجارستان آغاز ‌شده در وزن ۸۴ کیلوگرم طالب نعمت‌پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل خوزه برازون از کلمبیا با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد تا راهی دور سوم شود.

نعمت پور در دور سوم برابر حمزاتوف از بلاروس با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد تا به مرحله یک چهارم نهایی برسد. وی در مرحله یک چهارم نهایی برابر حریفش تورسینوف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به این ترتیب با قدرت تمام رقبایش را در کمتر از ۳ دقیقه شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی گردید.
دارنده نشان طلای آسیا در مرحله نیمه نهایی برابر یانکوفسکی از لهستان در یک کشتی زیبا موفق به شکست ۵ بر ۲ حریفش شد و راهی فینال مسابقات جهانی شد. نعمت‌پور در فینال مسابقات نیز برابر سامان طهماسبی کشتی‌گیر تیم آذربایجان با حساب ۵ بر ۲ پیروز شد تا نخستین مدال جهانی خود را کسب کند.
در این وزن حمزاتو از بلاروس و لورینچ از مجارستان به مدال برنز رسیدند.