به گزارش افکارنیوز، دارنده مدال طلای سنگین‌وزن کشتی فرنگی جهان گفت: از پول آذربایجانی‌ها گذشتم تا برای ایران کشتی بگیریم و افتخارآفرینی کنم و پرچم ایران بالا برود.

امیر علی‌اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره کسب مدال طلای کشتی فرنگی قهرمانی جهان بعد از دو سال محرومیت گفت: خدا را شکر می‌کنم بعد از ۲ سال سختی، روزهای خوب من هم فرا رسید. حضور در یک وزن بالاتر و هماهنگی با شرایط جدید خیلی سخت بود اما خوشحالم مقابل مردم کشورم روسفید شدم.

دارنده مدال طلای جهان درباره اینکه در این رقابت‌ها تنها یک امتیاز به حریفان واگذار کرد گفت: در ماه‌های اخیر تمرین‌های سختی را در اردوها پشت‌سر گذاشته بودم. یک امتیازی که هم مقابل حریف ترک از دست دادم فنی نبود. در مسابقات دانشجویان جهان با کایالپ کشتی گرفتم و با وجود شکست با نحوه مبارزه او آشنا شدم اما چون در آن مسابقات بعد از دو سال روی تشک می‌رفتم زیاد آماده نبودم. خوشحالم گربه سیاه کشتی‌گیران ایرانی را شکست دادم و انتقام آنها را در این میدان حساس گرفتم.

علی‌اکبری درباره اینکه آیا حالا حسرت از دست دادن المپیک لندن را نمی‌خورد گفت: درست است اما گذشته را فراموش کرده‌ام و دوست دارم به آینده نگاه کنم. حسرت خوردن فایده‌ای ندارد و باید با برنامه‌ریزی خوب برای موفقیت در المپیک برزیل آماده شوم.

دارنده سه مدال کشتی فرنگی جهان در پاسخ به این سؤال که از اینکه پیشنهاد اغواکننده آذربایجانیها را برای حضور در تیم ملی این کشور رد کرده است پشیمان نیست گفت: از پول گذشتم تا برای ایران کشتی بگیریم و افتخارآفرینی کنم تا پرچم ایران بالا برود. مسئولان هم نه تنها من بلکه تمام کشتیگیران را زیر نظر دارند و میدانند چقدر زحمت میکشند به خصوص امسال که خیلی سختی کشیدیم. خوشحالم کشتیگیران هم در آزاد و هم در فرنگی دل مردم را شاد کردند.